Neseniai buvo paskelbti vieno įdomaus sociologinio tyrimo rezultatai. Šio tyrimo pagrindinė užduotis buvo įvertinti, kiek japonų, ypač jaunimo, gyvenimui turi įtakos mobiliojo ryšio telefonai.
Pasirodė, kad praktiškai visi jauni Japonijos žmonės sutinka, jog mobilusis ryšys labai pakeitė jų gyvenimą. Trečdalis japonų jaunimo per dieną praleidžia 3 valandas plepėdami mobiliuoju telefonu.
Apie 16% visų Japonijos gyventojų nuo 20 iki 40 metų bendrauja mobiliuoju telefonu nuo 3 iki 5 valandų per dieną. Stulbinantis dalykas, kad atsirado net 9% piliečių, kurie nesitraukia nuo mobiliojo telefono ir kalba juo 10 valandų per parą.
Deja, bet 70% apklaustųjų iš 3750 žmonių, prisipažino, jog įsigiję mobilųjį telefoną, jie pradėjo mažiau rašyti laiškų, siųsti atvirlaiškių, nekalbant jau apie „gyvą“ bendravimą parke ar kavinėje.
Mažiau nei 16% japonų jaunimo naudoja mobiliuosius telefonus tik kaip ryšio priemonę – skambučiams ir SMS rašyti. Apie 40% naudojasi internetinių parduotuvių paslaugomis ir 38% klausosi muzikos per telefoną.