„Google“ tyrėjams pavyko sukurti gestų kalbos vertimo įrankį, kurį galima integruoti į išmanųjį telefoną. Jau dabar yra įrankių (pav., „SignAll“ arba „Kintrans“), galinčių versti gestų kalbą, tačiau šioms užduotims atlikti vis dar reikalingi papildomi galingi kompiuteriai. „Mūsų vertimo metodas pajungia mobiliojo telefono veikimą realiuoju laiku“, – teigė „Google“ tyrėjai Valentinas Bazarevskis ir Fan Zhang.
Norėdami sukurti savo technologiją, dirbtiniam intelektui (angl. AI) apmokyti „Google“ panaudojo 30 000 skirtingų rankų atvaizdų skirtingomis pozomis. „Rankų suvokimas realiu laiku yra sudėtinga užduotis, nes rankos juda labai greitai“, – sako tyrėjai. Nenuostabu, kad jie rėmėsi mašininiu mokymusi, technologija leidžiančia kompiuteriams mokytis realiu laiku, kurios nereikia iš anksto programuoti.
Norint supaprastinti AI užduotį ir sumažinti duomenų kiekį, kuriuos reikia algoritmams atskirti, „Google“ priskyrė kiekvienam gestui 21 rankos atskaitos tašką, dėl to įrankis reikalauja mažiau energijos ir veikia greičiau. Deja, įmonė vis dar nenaudoja veido išraiškų vertimo – neatsiejamos gestų kalbos dalies. Siekdama rasti sprendimą ir paspartinti įrankio kūrimą, „Google“ nusprendė sudaryti atvirojo kodo projekto algoritmus, kad visi galėtų juo naudotis ir tobulinti.
„Mes tikime, kad šios technologijos publikavimas gali suteikti impulsą naujoms kūrybinėms idėjoms ir taikymui visose mokslinių tyrimų ir kūrėjų bendruomenėse. Džiaugiamės galėdami matyti, ką jūs galite su ja sukurti!“– sako „Google“.