Kinijos išmaniųjų kūrėjai paskutiniu metu negaili naujovių ir pasauliui pristato vieną unikalų įrenginį po kito. Na, o „Xiaomi“ neseniai užapatentavo telefono, kuris nugarėlėje turi saulės bateriją, dizainą.
Praeitų metų liepą „Xiaomi Mobile Software“ užpildė paraišką išmaniojo telefono su saulės energijos moduliu patentui gauti „Pasaulio Intelektinės Nuosavybės biure“ (angl. World Intellectual Property Office). Prie paraiškos kompanija pridėjo ir keletą dizaino eskizų, leidžiančių įsisivaizduoti, kaip atrodys galutinis produktas, kuris pasieks rinką.
Vizualizacija vaizduoja telefoną su ekranu, neturinčiu išpjovos, bet iš pateiktos informacijos nėra aišku, kur įmontuota asmenukių kamera. Taip pat nepaminėtas ir iš korpuso iškylantis kameros modulis, kurį matėme „Redmi K20“ serijos telefonuose. Taigi, yra tikimybė, kad gamintojas ją įmontuos po ekranu – šią technologiją kompanija pademonstravo šiek tiek anksčiau.
Galinėje įrenginio dalyje į akis krenta dviejų kamerų modulis, kuriame kameros jutikliai išdėstyti vertikaliai, o tarp jų įtaisyta LED blykstė. Kadangi gale nematome ir ansktesniuose modeliuose matyto pirštų antspaudų jutiklio, esame beveik 100 % garantuoti, kad jis bus įmontuotas ekrane.
Saulės baterija, be jokių abejonių, yra pastebimiausia ir didžiausią nugarėlės dalį dengianti telefono detalė. Įdomu tai, kad ji yra plonesnė už kameros modulį. Ji turėtų leisti nebesijaudinti dėl pačiu netinkamiausiu metu išsikrovusios telefono baterijos – ją įkrauti galėsite visur, kur šviečia saulė. Kita vertus, jau rinkoje esantys, būtent išmaniesiems įkrauti skirti, saulės kolektoriai šį darbą atlieka itin lėtai, tad šis baterijos pripildymo būdas greičiausiai skirtas naudoti tik ekstremaliausiais atvejais.
Be to, saulės energija įkraunamo telefono idėja nėra visiškai nauja – kelios kompanijos jau anksčiau dirbo šioje srityje, na o dabar prie jų prisijungė ir itin galingas varžovas – „Xiaomi.“ Vis dėlto kinų milžinė neatskleidė jokių detalių apie tai, kada toks prietaisas išvys dienos šviesą, o ir patento buvimas savaime negarantuoja, jog tokia idėja bus įgyvendinta ir išmanusis pasieks rinką. Tai tiesiog įrodymas, kad kompanija tyrinėja tokią idėją.