Šiandien, kai planeta yra stipriai paveikta žmogiškosios veiklos, kiekvienas sprendimas ar planuojamas pokytis privalo būti gerai pamatuotas. Tai neabejotinai susiję ir su technologiniu progresu, lemiamu didžiųjų gamintojų. Vienas svarbiausių ir labiausiai laukiamų pokyčių artimiausiu metu – penktosios kartos (5G) ryšys. Ekspertai teigia, kad 5G ryšys sukurtas ne tik užtikrinti stulbinamas technologines galimybes, bet ir yra orientuotas į gamtos tausojimą.
Asociatyvi nuotr.
Liepos 12 d. technologijų lyderė „Huawei“ paskelbė savo 2018 m. tvarumo ataskaitą. Kompanijos valdybos pirmininkas Hua Liangas ataskaitos pristatymo renginyje daug dėmesio skyrė būtent gamtą tausojančioms technologijoms.
„Energijos efektyvumas tapo kertiniu elementu, jei kalbėtume apie ateities ryšių tinklus. Turime sunaudoti mažiau energijos, tačiau kartu perduoti daugiau duomenų. Šiuo atveju informacinės ir komunikacinės technologijos gali padėti“, – įsitikinęs H. Liangas.
„Huawei“ Baltijos šalių komunikacijos vadovas Mindaugas Plukys priduria, kad būtent planuojama 5G ryšio plėtra kėlė nemenką susirūpinimą dėl energijos išteklių sunaudojimo.
„Nerimo kilo ypač dėl to, kad šie tinklai turi gerokai didesnį pajėgumą ir greičiau perduoda duomenis. Atsižvelgiant į tai, kuriant 5G ryšį būtina sukurti daugiau jungčių nei dabartinėse technologijose. Tai formuoja neteisingą nuomonę, kad penktosios kartos ryšys sunaudos kone dvigubai daugiau energijos nei 4G tinklai“, – teigia M. Plukys.
Kaip rodo minėta ataskaita, 5G tinklai jau dabar diegiami ir ateityje, tikėtina, aprėps analogišką teritoriją kaip ir dabartinis 4G tinklas. Tačiau atlikti stebėjimai rodo, kad 5G technologija nebus labiau reikli energijos vartojimui.
„Huawei“ tvirtinimu, 4G ir 5G tinklų energijos suvartojimas bus beveik vienodas. Vertinant tai, kad 5G ryšys bus pajėgesnis, energijos suvartojimas vienam bitui duomenų 5G tinkle prilygs vos vienai dešimtajai 4G ryšio.
Pasak kompanijos 5G produktų kategorijos prezidento Chaobino Yango, gerokai sumažinti energijos suvartojimą vienam bitui 5G tinkle padėjo daugybė inovacijų: „Visų pirma, turime lustų. Naudojame didelio našumo algoritmus, kurie mūsų tinklo plokštes dar labiau integruoja tarpusavyje ir taip leidžia sumažinti komponentų kiekį. Todėl pagaminti moduliai suvartoja mažiau energijos. Taip pat naudojame novatoriškas medžiagas ir algoritmus, kad pagerintume energijos konversiją bei šilumos išsklaidymą. Štai kodėl mūsų 5G įranga yra efektyvesnė, mažesnė ir lengvesnė“.
Ieškant sprendimų, leidžiančių sumažinti energijos suvartojimą, buvo ištobulintas „Super Blade“ dizainas. Tai inovatyvi naudojimui lauke skirta modulinė konstrukcija, kurios viduje esančiai įrangai nėra būtinas oro kondicionavimas. Tokios bazinės stotys, anot Ch. Yango, leido itin sumažinti energijos suvartojimą.
„Taip pat pasitelkiame dirbtinio intelekto technologijas, siekdami sumažinti sąnaudas tinkluose, niekaip nepaveikiant jų našumo. Tai dideliu mastu optimizuoja energijos išteklių sunaudojimą“, – sako Ch. Yangas.
Energijos sąnaudas sumažinti net iki 20 proc., lyginant su vidutiniais rodikliais visoje industrijoje, leido ir programinės bei kompiuterinės įrangos integracija.
„Galime drąsiai teigti, kad mūsų 5G įranga tausoja energiją, o mes esame žali“, – apibendrina „Huawei“ valdybos pirmininkas Hua Liangas