2019-tieji bus tie lūžio metai, kai 5G ryšys pradės plisti visame pasaulyje, bet telekomunikacijų sektorius nestovi vietoje ir po truputį pradeda galvoti apie 6G.
Taigi, mūsų neturėtų stebinti, jog didžiausias pasaulyje mobiliojo ryšio operatorius „China Mobile“ sukirto rankomis su Tsinghua universitetu, siekdamas plėtoti „gamybą ir mokymąsi“, pagreitinant pagrindinių technologijų inovacijas ir plėtojant jų transformaciją bei industrializaciją.
Susitarime minima, kad abi pusės kooperuosis vykdydamos mokslinius tyrimus ateities mobiliųjų komunikacijų, kitos kartos fiksuoto bei mobiliojo interneto, pramoninio interneto, dirbtinio intelekto bei kitose su 6G ryšiu susijusiose srityse.
Bendras tyrimų institutas taip pat bus sukurtas vystyti pirmaujančias technologijas, sprendimus bei skatinti technologinę transformaciją.
Būtina prisiminti, kad „China Mobile“ nuolat dirba net 10 000 tyrėjų bei kitų su aukštųjų technologijų vystymu susijusių darbuotojų, o operatorius per metus tam skiria beveik 3 milijardus eurų.
Nors kalbėti apie tikrąjį 6G potencialą dar yra labai anksti, tikime, kad netrukus vėl kalbėsime apie šią technologiją, kadangi apie tyrimus šioje srityje paskelbė ir Pietų Korėjos „LG“.
Svarbu paminėti, jog Yang Chaobin, „Huawei“ 5G produktų linijos prezidentas, teigė, kad nors kai kurie žmonės pradeda diskutuoti apie 6G, naujos kartos ryšys bus pradėtas diegti ne anksčiau nei 2030 metai. Na, o laiką iki minėtų metų galime drąsiai vadinti 5G era.