„Tele2“ ir mobiliųjų mokėjimų platforma „MoQ“ pirmieji Lietuvoje pristatė atidėto mokėjimo funkciją verslui. Šio operatoriaus paslaugomis besinaudojančių įmonių darbuotojai, savo darbo telefonuose turintys „MoQ“ aplikaciją, už smulkius pirkinius nuo dabar gali atsiskaityti taip pat paprastai, kaip ir už automobilio parkavimą.
„Džiaugiamės galėdami savo verslo klientams pasiūlyti funkciją, padėsiančią išvengti nepatogumų dėl smulkių, įmonės reikmėms skirtų išlaidų, kurias patiria darbuotojai. Nuo šiol jie, jei reikės pavaišinti klientą kava ar nupirkti biurui reikalingų kanceliarinių priemonių, iš buhalterijos galės nebesiskolinti įmonės kortelės – užteks darbo telefone turėti „MoQ“ aplikaciją“, – sakė Tadas Bukauskas, „Tele2“ strategijos ir plėtros vadovas.
Pasak jo, ši funkcija veiks panašiai kaip įmonės telefonu atliekami mokėjimai už automobilio parkavimą. Darbuotojas už paslaugą, naudodamasis operatoriaus suteiktu atidėtu mokėjimu, galės atsiskaityti iš karto, o išleista suma bus pridėta prie kito mėnesio mobiliojo ryšio sąskaitos.
Atidėto mokėjimo dydis, priklausomai nuo įmonės, šiuo metu svyruoja nuo keliolikos iki keliasdešimties eurų. Kol kas didžiausia suma mėnesiui siekia 30 eurų.
Anot operatoriaus, toks atidėtas mokėjimas prilygsta atsiskaitymui kortele. Todėl įmonės, kurių darbuotojams yra suteikti bendrovės telefonai, turėtų su jais sutarti, kokiais atvejais ir kaip naująja „MoQ“ funkcija turėtų būti naudojamasi.
Darbuotojai, įmonės telefonu vykdydami pirkimą darbo reikmėms, kaip ir atsiskaitant bankine kortele, turės iš prekybininko paimti PVM sąskaitą faktūrą ir ją pristatyti buhalterijai.
Tačiau įmonė savo darbuotojams gali leisti atidėtą mokėjimą panaudoti ir privatiems pirkiniams. Tokiu atveju sąskaitos pateikti nereikėtų ir toks veiksmas mokestinių pasekmių nesukeltų. Kas buvo pirkta darbdaviui operatoriaus pateiktoje mėnesio sąskaitoje nesimatys. Joje bus nurodytas tik išleistos sumos dydis, kurį buhalterija galės išskaičiuoti iš darbuotojo atlyginimo.
Iki šiol visi trys didieji šalies operatoriai atidėtais mokėjimais leido naudotis daugumai privačių klientų, turinčių „MoQ“ programėlę.