Šiandien beveik kiekviena šeima turi planšetinį kompiuterį. Vaikai tiesiog pamišę dėl jų ir su malonumu sudoroja bet kokia jiems prieinamą informaciją. Bet negalima palikti savo vaikų vienų šioje pavojingoje platformoje. Mes galime ir turime filtruoti bei tikrinti turinį, kad jis tikrai atitiktų mūsų vaikų poreikius ir padėtų jiems save realizuoti.
„Kaspersky Lab“ ekspertai sudarė dešimties planšetiniams kompiuteriams skirtų žaidimų sąrašą, kuriuos žaidžia ir jų pačių vaikai. Patirtis rodo, kad subalansuotas tokių žaidimų naudojimas (30 minučių per dieną, jei vaikas laikosi elgesio taisyklių ir dienos tvarkaraščio) skatina vaiko vystymąsi ir palengvina bendravimą su savo bendraamžiais.
1. Ieškant lobio. Yra daugybė tokio tipo žaidimų. Naujausias atradimas – „Machinarium“. Čia rasite visko: gražiai sukurtą pasaulį, juokingus personažus, sąmojingas užduotis, tiesioginę gėrio ir blogio paradigmą. Yra ir keletas kitų puikių tokio tipo žaidimų, kuriuos galime rekomenduoti: „Botanicula“ ir „Jack and The Beanstalk“.
2. Taktilinis ir vizualinis suvokimas. Kitas dalykas, kurį turėtumėte apsvarstyti, tai ne pats žaidimas, bet jo kūrėjas. „Toca Boca“, tai kompanijos vardas slypintis už daugybės mobiliųjų žaidimų sukurtų specialiai vaikų pažinimo gebėjimams ugdyti (nepriklausomai nuo jų amžiaus). Vienas iš naujausių tokio pobūdžio žaidimų, kuriuos atrado ekspertai - „Toca Nature“. Vaikai gali sukurti savo pasaulį, auginti miškus, kurti ežerus ir tvenkinius, statyti kalnus, gyventi aplinkoje su gyvūnais, bendrauti su naujai sukurtu pasauliu makro ir mikro lygmenyje, rinkti grybus bei uogas, pašarą gyvuliams ir net fotografuoti pačius įdomiausius momentus!
3. Kas yra viduje? Smalsumas skatina susidomėjimą konkrečiomis profesijomis. Yra daugybė mobiliųjų programų, skatinančių domėjimąsi gamtos mokslais. Pavyzdžiui, galite pradėti nuo „Tinybop’s The Human Body“. Tai nuostabi programa, skirta nekliudomai mokintis žmogaus kūno dalis. Yra ir tėvų kontrolės funkcija, bet mes niekada jos nenaudojome: mes žaidėme ir mokėmės visi kartu.
4. Escherio Rubikas. Kitas įdomus žaidimas, tai nedidelė programėlė, kuri padeda ugdyti erdvinę orientaciją ir gydyti kai kurias su nerimu susijusias ligas. „Monument Valley“ - tai nuostabus žaidimas, kuris patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šiame žaidime susipina Sent Egziuperi „Mažojo Princo“ pasaulis, „Prince of Persia“ žaidimas ir paradoksalūs rubiko kubą primenantys galvosūkiai. „Monument Valley“ ne tik nuramina vaiką, bet ir primena, kad situacijos sprendimas gali būti paradoksalus, todėl vaikas neturėtų bijoti mąstyti plačiau.
5. „Per aspera ad astra“. Kai ateina vakaras, vaikai pradeda įprastą nakties rutiną: jie prausiasi, valosi dantis, tada geria pieną, dar vėliau užkanda ir vėl valosi dantis. O tada ateina laikas jaukiai įsitaisyti lovoje, išjungti šviesą ir klausytis naujos pasakos. Tam puikiai tiks „Sky Guide“ programėlė (arba vaikams skirta jos versija „Star Walk Kids“). Interaktyvus dangaus žemėlapis, kartu su raminančia muzika, padės jūsų vaikui greičiau užmigti.