Kalifornijoje įsikūrusi kompanija „Neumob“, kurianti programinę įrangą, paspartinančią mobiliųjų programėlių veikimą, atliko apklausą ir išsiaiškino, kiek programų yra vidutinių vartotojų išmaniuosiuose telefonuose.
Tyrime dalyvavo apie tūkstantis amerikiečių. Žinoma, respondentų grupė buvo nedidelė, tačiau ji apima daugelį amžiaus grupių. To dėka kūrėjai sugebėjo padaryti keletą įdomių išvadų. Pavyzdžiui, „Apple“ produktų vartotojų auditorija yra jauniausia, tuo tarpu amžiaus grupėje nuo 25 iki 34 metų daugelis renkasi „Android“ prietaisus.
Remiantis tyrimo duomenimis teigiama, kad nuo 18 iki 64 metų amžiaus žmonės savo telefone turi nuo 6 iki 15 programėlių ir nuolat jas naudoja. „Neumob“ pažymi, kad pagrindinė programų pašalinimo priežastis yra mažas jų našumas. Vartotojai tikisi didžiulio greičio ir vos dvi sekundes trunkančio užsikrovimo.
Apie 10–12 % respondentų naudojo programą savaitę nuo įdiegimo, 75 % – praėjus 30 dienų. Vidutinis 18–24 metų amžiaus amerikietis išmaniajame telefone saugo 6–15 programų, o 25 % šios amžiaus grupės respondentų – 16–25 programas.
„Neumob“ darbuotojai pabrėžia, kad apie 20 % virš 35 metų amžiaus amerikiečių nėra linkę greitai atsisakyti programėlių, todėl išmaniuosiuose telefonuose jų skaičius gali siekti iki 36 vienetų.