Kad ir ką beplaktų pikti liežuviai, tačiau grožio kultas, nors ir dažnai sukritikuojamas, tačiau vis tiek dar velniškai gajus. Botulino toksino injekcijos, adatų terapija ir raukšles lyginantys veido kremai su sraigių sekretu ar placenta, ar net visagalis „fotošopas“ – seniai nieko nebestebina. Tiesa, nustebinti gali visiškai nauja telefonų gamintojų funkcija – jūsų išvaizdos pagražinimas tiesioginės transliacijos metu.
Įsivaizduokite, Jūs ilsitės Nicoje, kur šiuo metu saulė pamalonina 16–20 laipsnių šiluma ir norite draugams parodyti ne tik žymiąją promenadą, bet ir save, sėdinčią po palme. Tiesa, nesitikėjote, kad saulė taip „nubučiuos“ jūsų nosies galiuką, kad jo raudonumo nepavyks užmaskuoti net ir nemenku pudros sluoksniu. Jums prireiks naujojo „ASUS ZenFone Live“ telefono, kuris vienintelis kol kas rinkoje, turi nuostabią funkciją – tiesioginės transliacijos metu „Facebook“, „Youtube“ ar kituose kanaluose pagražina jūsų išvaizdą.
Kaip tai vyksta? Paprastai kalbant, šio telefono priekinė ir galinė kameros yra tokios galingos, kurios ne tik panaikina raudonas akis, bet ir užmaskuoja veido trūkumus: raukšles, dėmes ar netolygumus. Kameros leidžia įamžinti labai tikroviškas ir ryškias spalvas bei realiu laiku, naudojant telefono ekrane matomą valdymo pultą, pasigražinti savo išvaizdą. Tada belieka susirasti vaizdo įrašui tinkančią panoramą ir tiesiogiai draugams „siųsti“ šilčiausius linkėjimus.
Anot technologijų ekspertų, tiesioginės vaizdo transliacijos internetu įgauna pagreitį, jas naudoja ne tik paprasti žmonės, tačiau ir žiniasklaidos kanalai bei verslas. Anot vyresniojo analitiko Dylan Mortensen, rašančio žymiam portalui „Business Insider“, kūrybiškos tiesioginės vaizdo transliacijos yra būdas praskrosti skaitmeninę terpę ir betarpiškai bendrauti ne tik žmogui su žmogumi, bet ir prekiniam ženklui su savo tiksliniu vartotoju. „Įvairūs prekiniai ženklai vis dažniau išnaudoja tiesiogines vaizdo transliacijas, kad pasiektų savo auditoriją. Jų svarba labai išaugo, nes socialinių tinklų gigantai, kaip antai, „Facebook“, „YouTube“, „Snapchat“, „Twitter“ ir „Instagram“ nemažai investuoja į tiesioginių transliacijų platformas. Tikimasi, kad iki 2020 metų tiesioginės transliacijos internetu turėtų į portalus atvesti apie 82 proc. visų interneto naudotojų“, – savo straipsnyje prieš kelis mėnesius rašė Dylan Mortensen.
Kadangi tiesioginės vaizdo transliacijos socialiniuose tinkluose populiarėja, natūralu, kad atrodyti gražiems savo telefonu filmuojamame vaizdo įraše – taps vis aktualiau. Tai ar lietuvėms teks pasikliauti natūraliu savo grožiu, o gal ir pas mus bus galima save šiek tiek patobulinti? „Atskirų nuotraukų retušavimas naudojant tam tikras programėles – jokia čia naujiena, tačiau tiesioginės vaizdo transliacijos metu pagražintos asmenukės – čia jau bomba. Šie telefonai turėtų sudrebinti rinką, ypač tarp šiuolaikinio jaunimo. Planuojama, kad naujieji „ASUS ZenFone Live“ Lietuvoje pasirodys gegužės mėnesį ir kainuos apie 160 eurų“, – sakė telefonus platinančios bendrovės „ACC Distribution“ Pardavimų Lietuvoje vadovas Dainius Jaudegis.
Viso gero, brangūs kremai ir skausmingos grožio procedūros! Nuo šiol tik tobulai gražios asmenukės ir tiesioginės vaizdo transliacijos.