Saugumo ekspertai tvirtina, kad „Android“ įrenginiams skirtų išpirkos reikalaujančių kenkėjų sparčiai gausėja – 2016 m. jų buvo nustatyta 50 proc. daugiau. Istoriškai tai – didžiausias bandymų kiekis patekti į įrenginius.
Tokią išvadą padarė ESET saugumo ekspertai, pristatę naujausią ataskaitą „Android“ išpirkos reikalaujančių kenkėjų tendencijos“ (Trends in Android Ransomware), paremtą „LiveGrid“ technologijos surinktais metiniais duomenimis.
„Jei „Android“ kenkėjų nustatymas išaugo apie 20 proc., tai išpirkos reikalaujančių kenkėjų daugėjo gerokai sparčiau. Didžiausias šių kenkėjų augimas buvo fiksuojamas pirmąjį 2016 m. pusmetį, bet vargu, ar galime teigti, kad jie netrukus dings“, – komentuoja ESET technologijų vadovas Juraj Malcho. Per pastaruosius metus ekranų užrakinančių ir failus šifruojančių, kriptografiją naudojančių kenkėjų kūrėjai kopijavo efektyvias kompiuterinių kenkėjų technikas. Negana to, specialiai „Android“ įrenginiams buvo kuriami sudėtingi metodai. Be naudojamų gąsdinimo technikų, pavyzdžiui, kai vartotojas bauginamas perdavimu policijai dėl jo neva nusikalstamos veiklos, programišiai stengėsi neatkreipti į save dėmesio ir kuo giliau slėpė kenksmingus kodus.
2015 m. ESET pastebėjo, kad „Android“ išpirkos reikalaujančių kenkėjų platintojai didžiąją dalį atakų perkėlė nuo Rytų Europos prie JAV mobiliųjų vartotojų. O praėjusiais metais nusikaltėlių dėmesys išaugo Azijos rinkai.
„Drąsiai galime sakyti, kad „Android“ įrenginiams skirti išpirkos reikalaujantys kenkėjai tapo pasauline grėsme. Pasipelnyti siekiantiems nusikaltėliams skirtinga vartotojų lokacija yra ne barjeras, o tik atakos niuansų klausimas – kokia kalba reikalauti išpirkos, kuo bauginti aukas ir panašiai“, – pasakoja ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.
ESET ataskaita „Android“ išpirkos reikalaujančių kenkėjų tendencijos“ bus pristatoma vasario 27 – kovo 2 d. Barselonoje vyksiančioje didžiausioje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress“. Taip pat su ataskaitos duomenimis galima susipažinti ESET tinklaraštyje WeLiveSecurity.com.