„Tele2“ drauge su Norvegijos telekomunikacijų bendrove „Telenor“ kurs bendrą 5G ryšio tinklą Švedijoje. Planuojama, kad naujos kartos ypač greitas mobiliojo ryšio tinklas pradės veikti 2020 metais.
Bendrovės Švedijoje jau turi bendrus 2G ir 4G ryšio tinklus, kuriuos pradėjo kurti 2009 metais. Šis bendradarbiavimas leido operatoriams pirmiems sukurti visą šalį aprėpiantį 4G tinklą, prieinamą 99 proc. gyventojų.
„Bendras darbas su „Telenor“ leido mums sukurti pasaulio mastu labai pažangų 4G tinklą. Tokio veiklos modelio privalumas yra ne tiktai taupomi pinigai. Dirbdami kartu galėjome ypač greitai sukurti tinklą ir pradėti modernių paslaugų teikimą vartotojams“, – sakė Samuel Skott, „Tele2“ vadovas Švedijoje.
„5G tinklo kūrimas Švedijoje yra svarbus ir Lietuvai. Mes naudojamės visa grupės patirtimi ir atrastais receptais. Taip darėme diegiant 4G ryšį, kurio tinklą sukūrėme ypač greitai – jis apima jau 97 proc. Lietuvos. Visą Švedijoje sukauptą 5G patirtį ateityje panaudosime ir Lietuvoje“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvoje.
„Tele2“ kartu su telekomunikacijų įrangos gamintoja „Nokia“ šių metų rugpjūtį Lietuvoje jau organizavo naujos kartos ryšio ir 5G ryšio technologiją atitinkančios įrangos pristatymą. Jo metu pirmą kartą Baltijos šalyse buvo pasiektas 4,5 gigabitų per sekundę mobiliojo interneto greitis. Palyginti, 4G (LTE) mobiliojo interneto greitis yra 15–50 megabitų per sekundę (Mbps), 4G+ (LTE-Advanced) – 50–150 Mbps.
„Tele2“ atsivežta eksperimentinė bazinė 5G stotis veikė 4,5 GHz dažnio bangų ruože, naudojo daugybinių antenų technologiją ir užtikrino ypač mažą signalo atidėjimą (latency) – mažiau nei 1 milisekundė.
Prognozuojama, kad 5G technologija bus būtinybė keičiantis visuomenei bei verslui ir greitam interneto ryšiui tampant būtinybe visose veiklos srityse. Naujos kartos mobilusis internetas bus dar greitesnis, užtikrins trumpesnį atsako laiką, veiks patikimiau ir leis tinkle veikti daug didesniam skaičiui prietaisų – ne tik telefonų, bet ir daiktų interneto įrenginių.
„Švedijoje yra daug vartotojų ir bendrovių, kuriems reikia šiuolaikinių skaitmeninių paslaugų. Kuo greičiau pasiūlę 5G paslaugas, galėsime klientams užtikrinti didžiausią spartą ir tinklo talpą. Taip užtikrinsime, kad Švedija ir toliau pirmaus technologijų srityje“, – sakė Patrik Hofbauer, „Telenor“ vadovas Švedijoje.
5G ryšio standartą kuria tarptautinė organizacija 3GPP, kurios veikloje dalyvauja ir mokslininkai, ryšio operatoriai, įrangos gamintojai, tame tarpe ir „Tele2“ bei „Nokia“. Planuojama, kad vartotojams skirti ir 5G standartą atitinkantys ryšio tinklai bei įrenginiai atsiras apie 2020 metus.