Elektronika.lt
 2024 m. spalio 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 10 d. 20:33
„Logitech“ pristatė POP piktogramų klavišus
Spalio 10 d. 18:23
Su savo balso klonu bandė išvilioti pinigų: įspėja, kad ateityje šia technologija gali pasinaudoti sukčiai
Spalio 10 d. 16:25
Veiklą pradėjo didžiausias Baltijos šalyse saulės energijos parkas
Spalio 10 d. 14:25
„Renault Emblème“ koncepcija verčia naują lapą automobilių istorijoje
Spalio 10 d. 12:18
Nuo motociklų iki NASA teleskopų ir juodųjų skylių: „Caltech“ profesorius Jonas Žmuidzinas apie Visatos principus
Spalio 10 d. 10:13
„Nivel System“: moderni matavimo įranga jūsų projektų sėkmei
Spalio 10 d. 08:11
Šilumos siurbliai: nauda ir privalumai
Spalio 9 d. 20:50
Lietuvių įrengta 375 kW saulės elektrinė aprūpins elektra pabėgėlių stovyklą Sakartvele
Spalio 9 d. 17:30
Iš tekstų į transliacijas ir „Snapchat“ vykdoma „TikTokizacija“: kas vyksta su dabartiniais socialiniais tinklais?
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Klaidingi įsitikinimai: tai darydami tik kenkiate išmaniajam telefonui

Publikuota: 2016-11-28 12:04
Tematika: Telekomunikacijos
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Daugelis šiandien sunkiai įsivaizduoja gyvenimą be išmaniojo telefono. Neretai su perdėtu užsidegimu rūpinamės šiais stiklinių ekranų įrenginiais ir imamės kuo įvairiausių priemonių, užtikrinančių mobiliųjų telefonų saugumą ir nepriekaištingą veikimą.

Pavyzdžiui, naudojame kokį nors autentifikavimo metodą, t. y. apsaugome telefoną PIN kodu, slaptažodžiu arba pirštų atspaudu, kad jame saugomi duomenys nebūtų pasiekiami jokiems piktų kėslų turintiems smalsuoliams.

Taip pat vengiame užgrūsti vidinę telefono atmintį, kad nepradėtų strigti jo veikimas. Šiuo tikslu neretai naudojamės „Google“ nuotraukų fotogalerija, leidžiančia vienu spustelėjimu atlaisvinti vietos atmintyje. Šias ir daugelį kitų telefono apsaugos ir efektyvaus veikimo užtikrinimo priemonių yra išbandęs ne vienas. Be to, egzistuoja begalė patarimų, kuriais taip pat verta vadovautis.

Deja, kartais atlikdami, kaip patys manome, rekomenduotinus veiksmus, tik pabloginame telefono veikimą. Kad ir keista, kai kurias klaidas neretai daro net gerai pažangiąsias technologijas įvaldę specialistai. Svetainėje gadgets.ndtv.com siūloma susipažinti su trimis tipiniais veiksmų scenarijais, kurių reikėtų vengti.

Klaidingi įsitikinimai: tai darydami tik kenkiate išmaniajam telefonui
© DELFI (K. Čachovskio nuotr.)

1. Fone veikiančių programėlių išjungimas daro daugiau žalos nei naudos

Šis teiginys patvirtintas dviejų stambiausių pasaulyje mobiliųjų operacinių sistemų kūrėjų – „Apple“ ir „Google“. Abiejų gamintojų teikiamos mobiliosios operacinės sistemos automatiškai valdo atmintyje vykstančius procesus, todėl pačiam naudotojui ar pasitelkus trečiųjų šalių programėles jokių veiksmų atlikti nereikia.

Aktyviajame lange visada veikia viena programėlė (daugiausia dvi, jei naudojate kelių langų funkciją palaikantį „Android“ telefoną). Neklystate manydami, kad kitos fone veikiančios programėlės nuolat naudoja operatyviąją atmintinę (OA), tačiau jei vykdant kurį nors procesą prireikia daugiau vietos operatyviojoje atmintinėje, operacinė sistema automatiškai pristabdo kai kurių programėlių veikimą.

Dėl šios priežasties iš naujo atidarant kokią nors programą, pavyzdžiui, žiniatinklio naršyklę, kartais jos puslapis įkeliamas iš naujo (jei jos veikimas būna laikinai sustabdytas), o kartais jis įkeliamas akimirksniu (nes programa veikė atmintyje). Nepamirškite, kad „Android“ operacinėje sistemoje siūlomos tokios priemonės kaip „OxygenOS“ arba MIUI, teikiančios kurios leidžia efektyviau valdyti atmintį ir optimizuoti akumuliatoriaus naudojimą.

Esmė ta, kad telefone jau ir taip įtaisyta pakankamai priemonių, valdančių programėlių veikimą, todėl patiems išjunginėti programėlių nereikia. Taip pat nereikia diegti jokių trečiųjų šalių priemonių, nutraukiančių užduočių vykdymą arba vis atlaisvinančių vietos atmintyje, kad telefonas veiktų sparčiau. Tikra tiesa, kad nutraukus kurią nors vykdomą užduotį, telefono veikimas gali paspartėti, taip pat gali sulėtėti akumuliatoriaus energijos eikvojimas. Vis dėlto problemas dažniausia kelia viena konkreti programėlė, o ne visos, veikiančios fone.

Žinoma, „Apple“ ir „Google“ tvirtinimų nereikia priimti kaip vienintelės neginčijamos tiesios. Ar patarimai veiksmingi, įsitikinkite patys: tiesiog pabandykite porą dienų neišjunginėti jokių fone veikiančių programėlių ir pasižiūrėkite, ar telefono veikimas bent kiek suprastėja. Jei taip, prisiminkite pastaruoju metų įdiegtas programėles ir pradėkite jas vieną po kitos šalinti, kol išsiaiškinsite, kuri iš jų kėlė problemas.

2. Tikrai nereikia laukti, kol galutinai išseks visiškai įkrautas akumuliatorius

Daugelis pratę palikti mobiliuosius telefonu krautis per naktį. Dar kiti sieninio elektros lizdo suskumba ieškoti tik tada, kai lieka paskutinai akumuliatoriaus energijos lašai. Abu įpročiai turi neigiamą poveikį akumuliatoriui. Optimalus ličio jonų akumuliatorių energijos eikvojimas paprastai numatomas 500–1 500 ciklų (vienas ciklas – tai veikimas iki galo įkrovus visiškai išsekusį akumuliatorių). Tik po šio ciklų skaičiaus akumuliatoriaus veikimo trukmė pradeda trumpėti.

Jei stengsitės, kad akumuliatorius visada būtų įkrautas iki galo arba dažnai jungsite jį prie maitinimo šaltinio, per 300–500 ciklų jo talpa sumažės 30 procentų. Kita vertus, jei įkroviklį prijungsite, kai akumuliatoriuje bus likę 30 procentų energijos, ir atjungsite, energijos prisipildžius iki 80 procentų, akumuliatoriaus charakteristikos ims prastėti po maždaug 1 200–1 500 ciklų.

Tai rodo, kad stengiantis, jog akumuliatorius niekada visiškai neišsektų ir nebūtų iki galo įkrautas, pavyks pailginti jo naudojimo trukmę. Žinoma, taip elgtis ne visada praktiška, tačiau galima pabandyti.

Prisiminkite, kad akumuliatoriaus naudojimo trukmė vis trumpėja ir geriausiu atveju jau po 500 ciklų jo našumas bus sumažėjęs net 30 procentų, o jei prie maitinimo šaltinio telefoną jungsite dukart per dieną (ką dažnas linkęs daryti), akumuliatoriaus veikimas gerokai suprastės per mažiau nei metus. O kur dar kiti neigiamai telefono akumuliatorių veikiantys veiksniai, pavyzdžiui, aukšta temperatūra, energiją intensyviai eikvojančios programėlės ar būtinasis operacinės sistemos atnaujinimo procesas.

Galbūt manote, kad taip elgiantis neefektyviai išnaudojama visa maksimali telefono akumuliatoriaus veikimo trukmė – juk net 50 procentų įkrovos išnaudojate veiksmingai. Visgi visada verta pasinaudoti patarimais, kaip kuo ilgiau išlaikyti nemąžtantį akumuliatoriaus efektyvumą.

3. Nėra jokio reikalo diegti antivirusines programas

Daugelis užaugome su „Windows“, todėl manome, kad pagrindinis operacinės sistemos saugumo garantas – antivirusinės programos. Šis įsitikinimas paplitęs ir tarp „Android“ naudotojų, todėl jų telefonuose būtinai veikia kokia nors apsauga nuo virusų. Pernai „iOS App Store“ programų parduotuvėje „Apple“ pasiūlė tam tikrų antivirusinių programėlių alternatyvų, todėl jei dabar „iPhone“ telefonu ieškotumėte kokios nors antivirusinės programos, greičiausiai rastumėte įvairių su saugumu susijusių programėlių, jokių apsaugos nuo virusų funkcijų realiai neteikiančių.

Tačiau jei tą patį bandytumėte padaryti naudodami „Android“, būtų pateiktas dar nuo „Windows“ laikų gerai pažįstamų prekių ženklų, tokių kaip AVG, „Kaspersky“, „Avast“ ir „Norton“, sąrašas.

Tačiau „Google“ platformos saugumo specialistai tvirtina, kad „Android“ yra tokia pat saugi kaip ir „iOS“. Jau anksčiau buvo teigiama, kad jokių antivirusinių programų tikrai nereikia.

Į „Android“ telefoną kokią nors priemonę galima įdiegti tik iš „Google Play“ arba atsisiunčiant ir paleidžiant APK failą. Reikia pasakyti, kad jei prieš atsisiųsdami ką nors iš „Google Play“ nuspręsite, pavyzdžiui, peržiūrėti naudotojų atsiliepimus arba patikrinti kūrėjo kredencialus, patys atliksite telefono apsaugos nuo virusų testą.

Galimybė diegti programėles iš nežinomų šaltinių (pavyzdžiui, per APK) pagal numatytąsias nuostatas išjungta, todėl jokia kenkėjiška programa nebus įdiegta negavus specialaus jūsų leidimo. Daugeliu atvejų tokios apsaugos pakanka. Rizika kils tik tada, jei įjungsite diegimo iš nežinomų šaltinių funkciją arba praplėsite telefono prieigą, bet tokių dalykų eiliniai telefonų naudotojai paprastai nedaro. Taigi, jokios antivirusinės programos, informuojančios apie pavojų keliančius elementus, tikrai nereikia.

Tikimės, kad šie patarimai padės išvengti klaidų, kurios dažnai daromos siekiant užtikrinti kuo efektyvesnį išmaniojo telefono veikimą. Nepamirškite, kad naudingos su telefono saugumu susijusios informacijos galima rasti žinynuose, be to, visada pravartu peržvelgti kitų naudotojų komentarus.


Delfi.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
ZTE pristatė naująjį „Blade A75 5G“ išmaniojo telefono modelį

ZTE atstovai neseniai paskelbė apie naują nebrangų išmanųjį telefoną, kuris bus žinomas kaip „ZTE Blade A75“. Šis įrenginys yra labai panašus į dar vasario pabaigoje debiutavusį „Nubia Focus“ variantą, tačiau pasiūlys kiek prastesnę pagrindinę kamerą.

„Motorola“ pristatė naująjį „Moto G75 5G“ su puikiomis atsparumo savybėmis

Technologijų bendrovė šiemet pristatė neįprastai daug išmaniųjų telefonų, o dabar debiutuoja ir dar vienas. „Motorola“ atstovai paskelbė apie naująjį „Moto G75 5G“ modelį, kuris veiks su naujuoju „Qualcomm“ mikroschemų rinkiniu ir pasiūlys dėmesio vertas savybes už patrauklią kainą.

Sparčiai auganti Kinijos bendrovė pristato dar vieną pigų telefoną – „Infinix Hot 50 4G“

Dar rugsėjo pradžioje kompanijos atstovai paskelbė apie naująjį „Infinix Hot 50“ variantą su 5G ryšio technologijos palaikymu. Dabar pristatomas dar vienas šios serijos įrenginys – tai „Hot 50 4G“. Šis išmanusis pasižymės panašiomis savybėmis, tačiau neturės 5G.

2024 m. spalis
2024-10-10 11:45
Šios ryšių bendrovės klientai gali būti ramesni: vienas sukčiavimo būdas Lietuvoje bus praktiškai eliminuotas
2024-10-08 15:26
RRT ieško galimybių palengvinti prieigą prie radijo spektro
2024-10-08 13:54
„Gmail“ elektroninio pašto naudotojams – svarbus perspėjimas
2024-10-08 10:52
Pristatytas naujasis „Honor 200 Smart“: išmanusis telefonas
2024-10-07 21:14
„Google“ imasi kovoti su nepageidaujamomis SMS žinutėmis
2024-10-07 11:38
„Infinix“ pristatė pirmąjį savo atlenkiamą modelį, kurio kaina nesieks nė 550 eurų
2024-10-04 15:28
„Redmi“ pristatė naująjį „Note 14 5G“ išmaniojo telefono modelį
2024-10-04 12:23
„Redmi“ pristatė naująjį „Note 14 Pro“ išmanųjį telefoną
2024-10-04 10:42
Lietuvoje – beveik 1 milijonas mokamos televizijos abonentų
2024-10-04 09:19
Pristatytas naujasis „Redmi Note 14 Pro+“ išmanusis telefonas
2024-10-03 22:18
Sudie „Nokia“ – prekės ženklo savininkas pašalina išmaniuosius telefonus iš savo asortimento
2024-10-03 15:37
„Meizu“ pristatė naująjį „Lucky 08“ išmanųjį telefoną
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama