Pirmąkart istorijoje mobiliuoju įrenginiu kaip prieigos prie interneto priemone žmonės pradėjo naudotis daugiau nei kompiuteriu su fiksuotu ryšiu – tokius duomenis pateikė interneto stebėjimo bendrovė „StatCounter“.
Subendrintas mobiliųjų ir planšetinių telefonų generuojamas interneto vartojimas pasiekė 51,2 proc. bendro interneto vartojimo – prie fiksuoto interneto linijų jungiami kompiuteriai generavo 48,7 proc. interneto srauto, rašo techcrunch.com.
Internetui apskritai tai yra lūžio akimirka: tai reiškia, kad visos bendrovės, kurių veikla vienaip ar kitaip siejasi su internetu, turėtų pagrindinį prioritetą teikti mobiliesiems įrenginiams, mat mobiliojo interneto populiarėjimo tendencija artimiausiu metu vargu ar begalės pasikeisti.
„StatCounter“ taip pat nustatė, kad rinkos brandumas lemia tai, kokios priemonės dominuoja vartojant interneto turinį ir paslaugas: tokiose „karštose“ ir sparčiai augančiose rinkose, kaip Indija, mobilusis internetas stacionarųjį aplenkė jau seniai – mobiliojo ir stacionaraus interneto vartojimo santykis šioje šalyje yra 75:25.
Tuo tarpu brandesnėse rinkose, tokiose, kaip Jungtinė Karalystė ar Airija, fiksuoto ryšio paveldas reiškia, kad juo vis dar naudojamasi labiau nei mobiliuoju, tačiau ir šiose šalyse matomas atotrūkio mažėjimas. Tiesa, ši žinia nelabai turėtų nustebinti besidominčius interneto tendencijomis: praėjusių metų balandį „comScore“ skelbė, kad JAV teritorijoje vartotojų, prie interneto besijungiančių išskirtinai tik mobiliaisiais įrenginiais, jau yra daugiau, nei prie interneto besijungiančių išskirtinai fiksuotu ryšiu (vartotojai, prie interneto besijungiantys ir vienu, ir kitu būdu, neskaičiuoti). „Google“ atskleidė, kad nuo gegužės šios bendrovės paieškų varikliu iš mobiliųjų įrenginių naudojamasi dažniau nei iš standartinių kompiuterių.