Išmaniųjų telefonų „Pixel“ ir „Pixel XL“ anonso metu „Google“ daug dėmesio skyrė jų kameroms, vadindami jas geriausiomis tarp mobiliųjų įrenginių ir šį teiginį pagrindė autoritetingo leidinio „DxOMark“ aukščiausiu įvertinimu. Išmanieji telefonai naudoja naujausią 12.3 megapikselių „Sony IMX378“ jutiklį su 1,55 mikronų vaizdo taškų dydžiu ir objektyvą su f/2,0 diafragma. Tačiau daugelį žmonių sutrikdė faktas, kad „Google“ atsisakė optinio vaizdo stabilizavimo sistemos, o vietoj jos pasirinko elektroninę. Dėl didelio klausimų kiekio „Google“ atstovas nusprendė paaiškinti, kas tapo tokio sprendimo priežastimi.
Specialistas teigia, kad EIS ir OIS turi labai skirtingus tikslus, todėl negalima jų lyginti tam, kad pamatyti kuri yra geriau ar blogiau. OIS pirmiausia gerina fotografijas esant mažai šviesos, kompensuoja rankų drebėjimą kiekviename atskirame kadre, tuo tarpu EIS pašalina vaizdo įrašo drebulį, palaikydama nuoseklią kadrų seką. OIS daugiausia skirta nuotraukoms, EIS – vaizdo įrašams.
Optinė stabilizacija padeda fotografuoti esant silpnam apšvietimui. Ji kompensuoja rankų drebėjimą ir tokiu būdu prasto apšvietimo sąlygomis leidžia fotografuoti nustačius ilgą ekspoziciją, bet tai, savo ruožtu, didina judesio susiliejimą kadre. Kalbama apie visų rūšių kompromisus, pradedant nuo fizinio sistemos dydžio, o tai reiškia, kad būtų sunku pagaminti ploną ir mažą prietaisą, tokį kaip „Pixel“.
Nepaisant OIS stokos, „Pixel“ vis viena labai gerai fotografuoja prasto apšvietimo sąlygomis, pranokdamas kitas kameras, kurios turi optinį stabilizavimą. Tai pavyko pasiekti papildomos programinės įrangos naudojimų algoritmų dėka, ypač HDR+. Be to, atnaujinimai laikui bėgant „Pixel“ gali padaryti dar geresniu.
„Pixel“ ir „Pixel XL“ elektroninė vaizdo stabilizacija veikia net 4K režimu.