Pastaruoju metu „Skype“ nuo peer to peer duomenų perdavimo modelio vis labiau pereina į debesų technologijas, kurios „Microsoft“ atrodo perspektyvesnės. Didžiulės galios serveriai leido įgyvendinti naujas funkcijas, pavyzdžiui, grupinius vaizdo skambučius mobiliuosiuose įrenginiuose, įdiegti vertėją realiu laiku, pridėti botų palaikymą, vaizdo pranešimus ir kitas galimybes. Tačiau perduodamų failų dydis buvo apribotas iki 300 MB ir kitos įprastos funkcijos pradėjo dirbti prasčiau, už tai failus galite išsiųsti net tada, kai gavėjas nėra prisijungęs prie interneto.
Nupirkusi „Skype“ ir nusprendė atsisakyti kai kurių senų sistemų palaikymo, tarp jų ir savo „Windows Phone 7.x“. Dabar atėjo kito etapo metas ir programinės įrangos milžinė nusprendė iš esmės atnaujinti „Skype“ architektūrą, už borto paliekant kai kurias senas platformas. Žingsnis, pasak „Microsoft“, sunkus, bet būtinas, norint judėti į priekį.
Nuo šiol bus palaikomi kompiuteriais ir mobilieji įrenginiai valdomi operacinių sistemų ne senesnių nei „Windows XP“, „OS X 10.10 Yosemite“, iOS 8, „Android 4.03“ ir „Windows 10 Mobile“. Pasak „Microsoft“, šios OS įdiegtos daugumoje dabar naudojamos įrangos. Senesnių prietaisų savininkai galės naudotis internetine „Skype“ versija, kuri ir toliau bus tobulinama. Planuojamų pakeitimų ir naujų funkcijų įdiegimas bus atliktas per ateinančius mėnesius – „Skype“ taps lengvesnė, greitesnė ir geriau reaguojanti. „Microsoft“ atkreipia dėmesį į tai, kad norint toliau naudoti „Skype“ ir jos naujas galimybes, reikia būtinai atsinaujinti iki naujausios OS versijos.
Pažymėtina, kad šiuo metu daugiau nei 80 proc. „Windows“ išmaniųjų telefonų savininkų vis dar naudoja „seną“ operacinės sistemos versiją – „Windows Phone 8.x“. Kitaip tariant, 30–50 mln. „Windows Phone“ vartotojų netrukus praras „Skype“ palaikymą. Kartojasi istorija, kai 2014 metų rugpjūtį „Microsoft“ be populiariausios komunikavimo programos paliko apie 10 milijonų savo „Windows Phone 7“ operacinės sistemos vartotojų.
Padėtį dar pablogins tai, kad „Microsoft“, atrodo, neketina tesėti pažado visus išmaniuosius telefonus su „Windows Phone 8.1“ atnaujinti iki „Windows 10“. Iki šiol naujausią OS gavo labai nedaug „WP8“ prietaisų. Atrodo, kad programinės įrangos milžinė daro viską, kad ir taip nedidelė, lyginant su „Android“ ir iOS, „Windows“ išmaniųjų telefonų dalis taptų dar mažesnė. Jei „Microsoft“ nesivargina savo OS palaikymu, tai ko galima tikėtis iš trečiųjų šalių programinės įrangos kūrėjų? Priminsime, kad „Rovio“, „Nokia HERE“, „PayPal“ ir kitos įtakingos kompanijos neseniai atsisakė „Windows Mobile“ palaikymo.