Mobiliojo ir fiksuotojo ryšio operatorius „Eurocom“ pradeda Lietuvos rinkai teikti pažangų fiksuotąjį ryšį SIP, grįstą internetine telefonija. „Eurocom“ planuoja, kad pirmoji tokio pobūdžio profesionali internetinės telefonijos paslauga Lietuvoje sudarys rimtą konkurenciją tradicinei fiksuotajai telefonijai ir užbaigs ilgai trunkantį monopolį šioje srityje.
„Iki šiol konkuruoti fiksuotojo ryšio sektoriuje buvo labai sunku, nes visą infrastruktūrą valdė viena įmonė, kurios paslaugomis naudodavosi kiti operatoriai. Dabar, atsiradus technologiškai išbaigtoms alternatyvoms tradiciniam fiksuotajam ryšiui, galima tikėtis rimtos ir realios konkurencijos. Pažangus fiksuotasis ryšys SIP Lietuvoje atvers naujas erdves“, - įsitikinęs „Eurocom“ direktorius Liudvikas Andriulis.
SIP paslauga išsprendžia „paskutinės mylios“ problemą, kai vienas didelis operatorius valdo visas telefonų linijas ir taip nepalieka vartotojams pasirinkimo alternatyvų. Tačiau naudojant internetą, fiksuotojo ryšio linijos tampa nebeaktualios, o vartotojai įgauna didesnių galimybių. IP telefonijai užtenka interneto ir specialaus telefono ar programos.
„Iki šiol internetine telefonija grįstas fiksuotasis ryšys buvo laikomas nepatikimu dėl neišbaigtos technologijos ir operatorių, kurie teiktų patikimas, į klientus orientuotas ir aiškios kainodaros paslaugas, nebuvimo. „Eurocom“ įžvelgė rinkos poreikį tokio pobūdžio paslaugoms, pasirinko patikimą technologiją bei įrangą, leidžiančią teikti internetine telefonija grįstas kokybiškas fiksuotojo ryšio paslaugas, patrauklias visiems rinkos segmentams“,- teigė „Eurocom“ direktorius Liudvikas Andriulis.
„Eurocom SIP“ leidžia naudotis ne tik visomis tradicinės fiksuotosios telefonijos paslaugomis, kaip pavyzdžiui skambučiai į visus Lietuvos ir užsienio mobiliojo bei fiksuotojo ryšio tinklus, tačiau ir suteikia galimybę naudotis pažangiomis savitarnos, kaštų mažinimo ir paslaugų pasirinkimo priemonėmis. Pažangus fiksuotasis ryšys SIP leidžia vartotojams naudotis paslaugomis, kurios iki šiol buvo prieinamos tik mobiliojo ryšio abonentams, pvz. stebėti praleistus skambučius, bendrauti konferenciniu režimu, nustatyti kredito limitą, rinkti trumpuosius numerius. „Eurocom SIP“ vartotojams numeris bus priskirtas ne telefoninei linijai, o konkrečiam telefonui. Tai leis vartotojui prijungti telefoną prie interneto bet kur, kad ir Londone, bei kalbėtis lietuviškais tarifais.
„Eurocom“ pabrėžia, kad IP telefonai yra labai svarbūs, tikintis „Eurocom SIP“ sėkmės Lietuvoje. Taip kaip mobiliųjų telefonų sklaida buvo svarbi mobiliojo ryšio paslaugų plėtrai. Todėl įmonė vartotojams pasiūlys didelį telefonų pasirinkimą, kuris patenkins ir įnoringiausius klientus. Norėdamas padėti vartotojams persiorientuoti į naują paslaugą, „Eurocom“ subsidijuos IP telefonus.
Techninės įrangos SIP paslaugai tiekėjos „Thompson Cirpack“ viceprezidentas pardavimams ir verslo plėtrai Normand Tremblay teigė, kad pažangus fiksuotasis ryšys SIP yra fiksuotojo ryšio paslaugų ateitis: "Visame pasaulyje IP telefonija grįstas fiksuotasis ryšys įgauna vis didesnį populiarumą. „Eurocom“ yra pirmieji Lietuvoje, kuriems teikiame profesionalią įrangą ir neabejojame, kad tiek su šios įmonės, tiek su Lietuvos rinkos potencialu, plačių galimybių fiksuotojo ryšio SIP laukia nemažas pasisekimas".
Liudvikas Andriulis teigia, kad „Eurocom SIP“ paslauga yra pirmasis žingsnis link fiksuotojo ir mobiliojo ryšio konvergencijos Lietuvoje. Šio pobūdžio paslaugas vartotojams „Eurocom“ planuoja pradėti teikti ateinančių metų pirmame ketvirtyje.