Švedijoje įsikūrusi įmonė „Doro“ pristato naujausią savo produktą – LTE ryšį palaikantį mobilųjį telefoną „Doro 8030“ su unikalia vartotojo sąsaja, kurioje yra naudojamos ne piktogramos, o veiksmažodžiai. Naujasis įrenginys žada stipriai įsitvirtinti Lietuvos mobiliųjų telefonų rinkoje ir užimti vyresnio amžiaus vartotojams skirtą šios rinkos dalį.
Naujo tipo vartotojo sąsaja bei telefone įdiegtos pagalbos programėlės palengvins telefono savininko įsitraukimą į šiuolaikinio gyvenimo procesus ir leis pajusti, kad turėti išmanųjį telefoną yra išties naudinga. Logišką paeiliui einančių veiksmų, reikalingų užduočiai atlikti, seką pateikianti vartotojo sąsaja padeda lengvai atlikti reikalingą užduotį ir efektyviai naudotis mobiliuoju įrenginiu. Kadangi viskas atliekama naudojant ne programų piktogramas, o konkretų veiksmą reiškiančius veiksmažodžius, tam nereikia jokių išankstinių techninių žinių. Pavyzdžiui, paspaudus „Skambinti“, „Žiūrėti“ arba „Išsiųsti“, sąsaja pasufleruos „Kam?“ arba „Ką?“. Telefonas buvo sukurtas taip, kad veiktų panašia logine seka kaip ir naudotojo smegenys. Tai leido užtikrinti kur kas patogesnį naudojimąsi telefonu, nei tai buvo įmanoma daryti iki šiol.
„Doro 8030“ savininkams naudotis telefonu padės ir jame įdiegtas klausimynas, leisiantis palengvinti visą naudojimo procesą. Įrenginyje įdiegtas „patarėjas“ nesunkiai padės susitvarkyti su neaiškumais ir suteiks išmaniojo telefono savininkui dar daugiau pasitikėjimo savo sugebėjimais naudotis įrenginiu.
Pagyvenusiems žmonėms skirtų technologijų ir elektronikos įrenginių rinka šiomis dienomis gauna vis daugiau dėmesio. Tam įtakos galėjo turėti visame pasaulyje vykstantys spartūs gyventojų senėjimo procesai ir tai, kad pagyvenę žmonės šiandieninėse ekonomikose sudaro vis didesnę vartotojų dalį. Lietuva – ne išimtis. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2005 m. pensinio amžiaus gyventojai sudarė 20,5 proc. visų Lietuvos gyventojų, 2015 metais – 22,3 proc. Prognozuojama, kad 2030 m. pagyvenę žmonės sudarys 27,4 proc. šalies gyventojų. Augant šiai visuomenės grupei, didėja ir jiem skirtų įrenginių paklausa. Kalbant apie mobiliuosius įrenginius, „Doro“ atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad vyresnių kaip 65 metų žmonių poreikis turėti išmanųjį telefoną kasmet padidėja 11 procentinių punktų. 2015 m. išmaniuosius telefonus turėjo beveik 40 proc. senjorų, šiais metais jų turėtų būti dar daugiau. 60 proc. apklausoje dalyvavusių vyresnių kaip 65 metų asmenų teigė, kad atsiradus poreikiui įsigyti naują telefoną, jie pirktų išmanųjį.
„Mes norime, kad nepriklausomai nuo amžiaus ar polinkio į techniką kiekvienas savo gyvenime gautų tai, apie ką svajojo ir ko siekė. Šis siekis paskatino sujungti pripažinimą pelniusius kompanijos dizaino principus su novatorišku išmaniojo telefono naudojimo būdu. Mūsų naujoji vartotojo sąsaja, siūlanti patogų telefono valdymą, padės senjorams pasijausti pilnaverčiais technologinio amžiaus gyventojais ir taip prisidės prie jų kokybiško gyvenimo užtikrinimo“, – teigė Johnny Davou, „Doro“ atstovas Baltijos ir Šiaurės šalių regionams.
„Doro 8030“ – tai jau antrasis LTE įrenginys „Doro“ telefonų šeimoje. Jis gaminamas trijų skirtingų spalvų derinių: juodos ir plieno, baltos ir sidabro bei šampano ir balintos kavos. „Doro 8030“ išmanieji telefonai Lietuvą pasieks šių metų kovo mėnesio viduryje ir kainuos apie 199 eurus.