Vis daugiau vartotojų įsirašo reklamų blokavimo plėtinius, kad pagreitintų tinklalapių užkrovimo laiką ir sumažintų savo mobilių įrenginių baterijų išeikvojimą, o tai kelia internetinių naujienų kanalų nepasitenkinimą, rašo BBC.
Apie reklamų blokavimo keliamus iššūkius imta kalbėti po to, kai „Apple“ patvirtino reklamos blokavimo aplikacijas „iOS“ sistemoje, tačiau kitos technologijų kompanijos bando vartotojus įtikinti, kad yra būdas gyventi su reklamomis, tik ne tokiomis erzinančiomis.
O Vokietijos bulvarinis tinklalapis „Built“ nusprendė imtis drastiškų priemonių – neseniai paskelbė, kad reklamos blokavimo programas turintiems vartotojams neleis pasiekti turinio ir skaityti naujienų.
Apsilankymas internetiniame tinklalapyje per mobilų įrenginį dažnai erzina vartotojus, nes neretai puslapių užkrovimo ir atvertimo greitis yra mažesnis nei namuose dirbant kompiuteriu, ypač tuo atveju, jei jungiamasi per lėtą belaidžio ryšio tinklą.
Prie lėto puslapių atvertimo dar labiau prisideda ir per visą ekraną iššokančios reklamos, socialinių tinklų žymos ir t. t., todėl vartotojai neapsikentę sumano įsirašyti reklamų blokavimo įrankius.
Statistiniai duomenys rodo, kad vis daugiau prisijungimų prie interneto vykdoma per mobilius įrenginius. „Google“ šią vasarą pranešė, kad pirmą kartą daugiau paieškų buvo padaryta per mobilius įrenginius nei stalinius kompiuterius.
Tačiau reklamomis vartotojai nepatenkinti ne tik mobiliuose įrenginiuose – jungiantis prie stalinių kompiuterių gausu automatiškai įsijungiančių vaizdo reklamų, nuorodų, kurios jas palietus pelės žymekliu pavirsta reklamomis, ar vartotojus nuolatos sekančių slapukų.
Jų neapsikentę vartotojai įsirašo reklamos blokavimo programas. Dėl tikslių duomenų dar ginčijamasi, tačiau manoma, kad reklamos blokavimo programas naudoja 40 proc. interneto vartotojų.
Prie didėjančio reklamų blokavimo programų naudojimo prisideda tai, kad reklamos jau nebėra tik paprasti vaizdai. Jos atkeliauja iš skirtingų šaltinių ir šie siurbia pralaidumo ir apdorojimo ciklus.
Kai kurie puslapiai yra megabaitais didesni nei turėtų būti, nes jie naudoja labai daug skriptų, kad žiūrėtų, ką veikia vartotojas ir sąveikauja su jo paspaudimais.