Didžioji sekimo paslaptis, gerbiami skaitytojai, yra atskleista ir paviešinta. Buvęs CŽV darbuotojas Edwardas Snowdenas, duodamas interviu BBC žurnalistams, patvirtino, kad Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūros turi galimybę sekti žmogų per jo išmanųjį telefoną.
Žvalgas apie asmenį gali gauti labai daug informacijos, pasitelkęs išmanųjį telefoną. Jam tereikia į jį dominančio asmens išmanųjį telefoną nusiųsti tekstinę žinutę. Objektas ją atidarys ir programa bus automatiškai įrašyta. Pats tyrimo objektas daugiau jokių požymių nematys ir nejaus, tačiau bus sekamas ištisomis paromis, informacija apie jo veiksmus bus siunčiama be pertrūkio.
Žvalgas turės galimybę girdėti visus tyrimo objekto pokalbius telefonu, skaityti jo rašomas ir gaunamas SMS žinutes, matyti, kokius tinklalapius šis lankė, kokius objektus fotografavo ir kam rašė bei iš ko gavo elektroninius laiškus. Žvalgas taip pat matys telefone laikomus objekto dokumentus ir kitą informaciją.
Ši šnipinėjimo programa veikia kaip „blakė“. Žvalgas girdi viską, kas vyksta aplink objektą ir su kuo jis kalbasi. Išmanusis telefonas jau tapo pačia geriausia ir efektyviausia žmogaus sekimo priemone. Atsidūręs žmogaus kišenėje, jis tampa žvalgybos agentūrų mikrofonu, padedantis beveik viską sužinoti apie žmogų ir jo gyvenimą. Kol kas šia šnipinėjimo programa gali naudotis tik didžiųjų valstybių žvalgybininkai, o labai greitai šnipinėti greičiausiai galės kas panorėjęs, nes tokias technologijas išlaikyti paslaptyje ilgą laiką faktiškai neįmanoma. Žiūrėk, kinai jas pavogs, pagamins savas ir paskleis po visą pasaulį.
Šnipinėjimo programą sudaro atskirų programų paketas, vadinamasis „Smurf suite“ („Smurfų paketas”). Į jį įeina programos:
a) „Dreamy Smurf“ – programos paskirtis – įjungti ir išjungti šnipinėjimo programą, esančią objekto išmaniajame telefone;
b) „Nosey Smurf“ – programa valdo išmaniojo telefono mikrofoną net tuo metu, kai mobilusis telefonas yra išjungtas. Telefonas išjungtas, tačiau mikrofonas veikia;
c) „Tracker Smurf“ – programos paskirtis – nustatyti asmens buvimo vietą ir judėjimą. Kur jis buvo, kiek laiko buvo, kur po to ėjo, kur važiavo ir taip toliau ir panašiai;
d) „Paranoid Smurf“ – šios programėlės paskirtis – užmaskuoti, paslėpti visas kitas šnipinėjimo programėles nuo tyrimo objekto. Jeigu asmens telefonas pradeda keistai elgtis ir asmuo nusprendžia nunešti jį į taisyklą, tai meistras dėl „Paranoid Smurf“ programos poveikio negalės nustatyti tikrosios keisto mobilaus telefono veikimo priežasties.
BBC žurnalistai užklausė Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūros GCHQ, ar E. Snowdenas kalba tiesą. Tačiau jokio atsakymo nesulaukė. Žvalgybos agentūra atsisakė komentuoti. Taip pat pasielgė ir Jungtinių Valstijų žvalgybos agentūra NSA.
Šių dviejų valstybių žvalgybų agentūros, pasak buvusio CŽV darbuotojo E. Snowdeno, dirba išvien ir turi bendrų tikslų. Jos kartu kuria įvairias šnipinėjimo programas ir jas naudoja. E. Snowdeno teigimu, „Smurf suite“ šnipinėjimo programai sukurti agentūros išleido apie milijardą JAV dolerių.
Buvęs CŽV ir NSA žvalgybos agentūrų darbuotojas E. Snowdenas slapstosi Rusijoje nuo JAV teisėsaugos. Jam gresia 30 metų laisvės atėmimo bausmė už JAV valstybės slaptos informacijos paviešinimą.