Vilniaus kolegijos studentai, paskatinti kompanijos „Provident Finansai“, sukūrė asmeninius finansus padėsiančią valdyti programėlę „Studento biudžetas“. Programėlė prieinama visiems, naudojantiems „Windows“ operacinę sistemą savo telefone. Ją galima įsigyti ir naudotis nemokamai. Ateities planuose – ir programėlės versijos kitoms platformoms.
„Studento biudžetas“ – tai kompanijos „Provident Finansai“ inicijuotas projektas, kuriame dalyvavo Vilniaus kolegijos studentai. Šiuo projektu buvo siekiama išsiaiškinti studentų finansų valdymo ypatumus, taip pat skatinti juos atsakingiau pažvelgti į asmeninių finansų valdymą.
Naudojantis studentų sukurtu įrankiu bus galima lengvai stebėti, fiksuoti ir analizuoti patiriamas išlaidas bei gaunamas pajamas. Programėlės naudotojai taip pat matys, kokioms kategorijoms išleidžiama daugiausiai, bus galimybė peržiūrėti visų įrašų istoriją bei mėnesio statistiką. Naujasis įrankis taip pat padės sutaupyti svajonėms bei visuomet primins apie save, jei kartais būtų pamiršta įvesti naujus duomenis.
Studentų apklausos duomenimis, dažno studento mėnesinės pajamos siekia nuo 115 iki 230 eurų. Didžioji dalis gaunamų pajamų pasiskirsto po tokias išlaidų kategorijas kaip maisto, būsto nuomos, pramogų, aprangos, transporto ir žalingų įpročių. Taip pat pastebėta, kad maistui dažnai yra skiriama kone tiek pat, kiek ir pramogoms ar žalingiems įpročiams – dažniausiai iki 60 eurų kiekvienai kategorijai. Tuo tarpu kone kas antro studento siekiamybė – per mėnesį sutaupyti iki 87 eurų.
„Šis projektas – tai pavyzdys kaip fakultetai turėtų bendradarbiauti su įmonėmis, suteikdami galimybę studentams teorines žinias pritaikyti praktikoje, mokytis, tobulėti ir atverti didesnes tolimesnės karjeros galimybes“, – kalba Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos katedros vedėjas doc. dr. Mindaugas Liogys.
Anot kolegijos atstovo, projektas „Studento biudžetas“ aktualus ir įdomus tuo, kad sujungia teoriją su gyvenimiška patirtimi. Tikimasi, kad studentų sukurta programėlė padės jaunimui sėkmingai planuoti kasdienes išlaidas, stebėti savo biudžetą, tokiu būdu sutaupyti bei lavinti finansų valdymo įgūdžius.