Kinijos bendrovė „ZTE“ nebuvo vienintelis išmaniųjų telefonų gamintojas „MWC 2015“, pademonstravęs vartotojo identifikavimo pagal akis technologiją. Kinų naudojamas algoritmas atpažįsta žmogų pagal akies obuolio kraujagyslių struktūrą.
Japonijos kompanija „Fujitsu“ parodė išmaniojo telefono prototipą su naudotojo identifikacijos pagal akies rainelės piešinį sistema. Sveriantis ne daugiau kaip vieną gramą modulis montuojamas virš telefono ekrano. Jis susideda iš infraraudonųjų spindulių diodo ir kameros, kurie yra išdėstyti tam tikru atstumu vienas nuo kito.
Pagal programos komandą vartotojas priartina išmanųjį telefoną arčiau akių ir žiūri į tam tikras ekrano sritis, o infraraudonųjų spindulių kamera, naudodama apšvietimą, užfiksuoja rainelės vaizdą. Etaloninis vaizdas yra saugomas telefone ir niekam neperduodamas.
Kūrėjai teigia, kad algoritmui pakanka vienos sekundės tam, kad atpažintų vartotoją, o klaidos tikimybė yra mažesnė nei vienas kartas iš dešimties tūkstančių bandymų. Sistema gali identifikuoti asmenį, net jei jis dėvi akinius ar kontaktinius lęšius.
„Fujitsu“ savo klientams šį identifikavimo modulį ketina pasiūlyti iki 2016 kovo pabaigos. Analogiška technologija bus siūloma nešiojamiesiems kompiuteriams ir planšetėms. Kūrėjai tikisi, kad rainelės raštas taps tokiu pat patikimu asmens identifikatoriumi kaip pirštų atspaudai ar delno kraujagyslių piešinys.