Rusijos skaitmeninių technologijų bendrovė „Yota Devices“ dideliame išmaniųjų telefonų gamintojų būryje tikrai išsiskiria. Nors jų telefono ekranas yra iš esmės niekuo per daug neišsiskiriantis 5 colių įstrižainės AMOLED stačiakampis, stebuklai prasideda telefoną apvertus. Mat ten – ne nugarėlė, o dar vienas ekranas. Tik ne toks, kaip telefone, o toks, kaip elektroninėje knygoje. Ir šiek tiek mažesnis - 4,7 colių įstrižainės.
Šių metų pradžioje Barselonoje vykusioje parodoje „Mobile World Congress“ pirmąkart viešai pademonstruotas įrenginys tikrai nustebino – ir atrodė, kad jis turi visai nemenkų galimybių jei ne užkariauti pasaulį, tai bent jau sukelti nemažai triukšmo dinamiškoje išmaniųjų įrenginių rinkoje. Ir daugiausiai triukšmo – nustebimo šūksnių – kelia ne įrenginio techninės charakteristikos, o jo kaina: 550 svarų (2422 Lt) oficialioje britams skirtoje įmonės elektroninėje parduotuvėje. Palyginimui – oficiali „iPhone 6“ su 16 GB vidinės atminties kaina Jungtinėje Karalystėje yra 540 svarų. Lenkiškoje parduotuvės versijoje telefonas įvertintas 2899 zlotais (2411 litų). „Yota Devices“ gimtojoje šalyje Rusijoje tas pats telefonas kainuoja 33 000 rublių – tai yra apie 1750 litų, tačiau, norint atsisiųsti jį į Lietuvą, negalima pamiršti apie muito mokestį.
O kam „Yota Phone 2“ (tai – jau antra įrenginio su dviem ekranais versija) antras ekranas? Abiejų telefono sienelių paskirtys yra labai skirtingos. AMOLED ekranas vaizdą rodo labai ryškiomis, sodriomis spalvomis, tačiau tokio vaizdelio kaina – didelės energijos sąnaudos. Telefoną apvertus matomas nespalvotą vaizdą rodantis ekranas, kuris net negali atvaizduoti judesio – vaizdas jame perpiešiamas pernelyg lėtai. Bet už tai jis energijos nenaudoja beveik visiškai – tik tada, kai keičiamas vaizdas.
Telefone yra 2,2 GHz dažnio 4 branduolių „Snapdragon 800“, 2 GB darbinės atminties ir 32 GB nuolatinės atminties. Telefoną su tokiomis pagrindinėmis charakteristikomis galima būtų įsigyti ir už kiek didesnę nei 1000 litų sumą (iš esmės tokios pačios charakteristikos yra pernykščio „LG Nexus 5“ telefono, kainuojančio apie 1300 litų). Taigi, maždaug 1100 papildomų litų už nespalvotą ekraną ant nugarėlės atrodo labai jau nemažai.