Telefoniniai sukčiai pataisos namuose turi vis mažiau galimybių vilioti pinigus iš Lietuvos gyventojų. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ per devynis šių metų mėnesius blokavo 490 pataisos namuose naudotų telefoninių sukčių SIM kortelių. Daugiausia sukčiavimui naudotų kortelių blokuota Kybartų ir Marijampolės pataisos namuose.
Telefonų kortelės blokuojamos remiantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro sukurtu ir reguliariai atnaujinamu algoritmu. Tam nuolat analizuojami sukčių veiklos metodai, skambučių srautai ir sukčiavimo scenarijus atitinkančios SIM kortelės.
„Su telefoniniais sukčiais kovojame seniai – bendradarbiaujame su Lietuvos policija ir Kalėjimų departamentu, reguliariai informuojame klientus apie sukčių keliamą pavojų ir veiklos metodus. Tačiau dabar galime vykdyti nusikaltimų prevenciją ir apsaugoti žmones nuo galimų didelių nuostolių“, – teigė Remigija Mikolaitienė, „Tele2“ kredito procedūrų kontrolierė.
Šių metų pradžioje daugiausia kortelių „Tele2“ blokavo Alytaus ir Kybartų pataisos namuose. Kadangi blokavimas pagal tą patį algoritmą visuose pataisos namuose vykdomas vienodai, tokia statistika rodė, kad Alytaus ir Kybartų pataisos namuose sukčiai buvo aktyviausi.
Vasarą tendencija pasikeitė ir daugiausia SIM kortelių buvo blokuota Marijampolės pataisos namuose. Jų teritorijoje buvo net 85 proc. visų sukčių naudotų SIM kortelių.
Iš visų per devynis mėnesius „Tele2“ blokuotų kortelių beveik pusė (47 proc.) veikė Marijampolės pataisos namuose.
Sukčių SIM korteles „Tele2“ pradėjo blokuoti praėjusių metų lapkritį. Telefoniniai sukčiai paprastai apsimeta įvairių konkursų organizatoriais, prekių ir paslaugų tiekėjais, policijos ar kitų tarnybų pareigūnais, bankų atstovais.
Sulaukus įtartinų skambučių ar SMS žinučių, „Tele2“ ir policijos pareigūnai ragina gyventojus nedelsiant kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112 arba policijos numeriu 02.