Norintys įsigyti ekonominės klasės arba biudžetinį telefoną dabar tikrai turi iš ko rinktis – gamintojai vienas po kito pristato Indijos ir Kinijos rinkoms skirtus telefonus už kiek daugiau nei kelias dešimtis dolerių. Prabangių telefonų gamintojai taip pat turi biudžetinį segmentą, kuriam galima priskirti ir naujausią „Vertu“ modelį „Aster“ už 6,8 tūkst. dolerių.
Kaip ir visų prabangių telefonų, „Vertu“ išmaniojo išskirtinumas slypi visai ne ypatingose techninėse charakteristikose: „Aster“, kaip ir daugelis išmaniųjų, turi 2,3 GHz „Snapdragon 801“ procesorių, ne pačią talpiausią 2 275 miliamperų bateriją, galimybę telefoną krauti belaidžiu ryšiu ir 64 GB vidinės atminties.
Pirkdami šį telefoną klientai moka už prabangias medžiagas – 5,1 colio safyrų kristalo ekraną ir titano korpusą turintis telefonas pagamintas iš tokių medžiagų, kurios naudojamos prabangių šveicariškų laikrodžių gamybai. Vartotojai gali pasirinkti telefonus su skirtingų gyvūnų odomis, įskaitant ir stručio.
Tiesa, kaip pastebi tinklalapis cnbc.com, „Aster“, nepaisant panaudotų aukštos klasės medžiagų, gerokai skiriasi nuo kitų prabangių gamintojo modelių tuo, kad nėra iššaukiantis – apie jo nestandartinę kainą neprimena kyšantys deimantai ar kiti brangakmeniai.
„Vertu“ išmanių telefonų taikiniu yra dideles pajamas gaunantys besivystančių rinkų, tokių kaip Kinijos, Rusijos ar Artimųjų Rytų šalių, gyventojai.
Prabangių išmaniųjų telefonų rinkos apyvarta, pasak „Euromonitor“, pernai pasiekė milijardą dolerių. Labiausiai pasipuikuoti ir prabanga tviskančius telefonus (papuoštus deimantais ir safyrais) mėgsta Kinijos ir Jungtinių Arabų emyratų gyventojai.
Tačiau panašu, kad rinkos tendencijos keičiasi. „Vertu Aster“ kainuoja pigiau nei ankstesnis „Signature Touch“, kurio kaina prasideda nuo 10 tūkst. dolerių, tačiau pritaikius tam tikrus nustatymus, gali siekti ir 20 tūkst. litų.
„Vertu“ atstovai patvirtino, kad ateityje ketina gaminti ir dar pigesnius modelius.