Vienas didžiausių mobilių įrenginių su „Android“ trūkumų yra ne ypač aukštas saugumo lygis. Mes jau ne kartą rašėme apie išmanųjį telefoną „Blackphone“, kuris buvo sukurtas specialiai tam, kad minėtą minusą pašalintų.
Teoriškai didesnis dėmesys vartotojų privatiems duomenims turėtų patraukti verslo atstovų dėmesį. Tačiau kanadiečių kompanija „BlackBerry“ mano, kad „Blackphone“, atvirkščiai, taps puikiu pasirinkimu paprastiems vartotojams, tuo tarpu verslo segmentui jis bus nepriimtinas, praneša „Phone Arena“.
Savo oficialiame tinklaraštyje kanadiečių kompanija parašė, kad idealiu pasirinkimu vartotojų duomenų apsaugai yra platforma BES 10 („BlackBerry Enterprise Service 10“).
Platforma siūlo ne tik aukštų duomenų saugumo lygį, tačiau kartu leidžia atriboti asmeniniam naudojimui skirtą informaciją bei programėles nuo tų, kurios skirtos naudojimui darbe.
Kanadiečiai taip pat paminėjo tokias funkcijas, kaip „BlackBerry Balance“ ir „BlackBerry Guardian“, kurių šiuolaikiniam vartotojai reikia labiausiai, ypač atsižvelgiant į tai, ką paviešino Edvardas Snoudenas (Edvard Snowden).
Priminsime, kad šveicarų kompanijos „SGP Technologies SA“ sukurtas išmanusis telefonas „Blackphone“ turi eilę gamykliškai įdiegtų programėlių, kurios atlieka vartotojo konfidencialumo monitoringą, o kai kurios programėlės neleidžia sekti šio išmaniojo telefono savininko.
„Blackphone“ turi 4,7“ įstrižainės IPS ekraną, 4 branduolių procesorių „Tegra 4i“, 1 GB operatyvios atminties ir 16 GB duomenų kaupiklį, 8 MP ir 5 MP kameras. Programinės įrangos vaidmenį atlieka operacinė sistema „PrivatOS“, kuri sukurta „Android KitKat“ pagrindu.
„BlackBerry“ pranešimas ne veltui pasirodė šiomis dienomis, kadangi išmaniojo telefono „Blackphone“ pardavimai startavo vakar, liepos 14 d. Už „didžiausią privatumo lygį“ siūlantį mobilų įrenginį prašoma 629 dolerių (1575 Lt).