2014 m. liepos 10 d. – ta diena, kai Europos palydovų operatoriai pabrėžė, koks svarbus vaidmuo tenka palydovams, kuriant ateities skaitmenines infrastruktūras.
Europos palydovų operatorių asociacija (ESOA), kurią atstovavo generalinė sekretorė Aarti Holla ir SES vykdantysis direktorius Karim Michel Sabbagh, dalyvavo aukšto lygio pirmaujančių ES politikos ir verslo atstovų susitikime Venecijoje.
Renginyje „Skaitmeninė Venecija 2014“, organizuotame pirmininkaujant Italijai, K. M.Sabbagh, SES („NYSE Euronext“ Paryžiaus ir Liuksemburgo vertybinių popierių biržoje: SESG) prezidentas ir vykdantysis direktorius bei ESOA valdybos narys kalbėjo kartu su Italijos ministru pirmininku Matteo Renzi, Europos Komisijos viceprezidente Neelie Kroes, Europos Sąjungos valstybių narių politikos formuotojais ir pirmaujančių informacinių ir ryšių technologijų kompanijų vykdančiaisiais direktoriais.
Sveikindamas „Skaitmeninės Venecijos“ iniciatyvą, K. M. Sabbagh pabrėžė, kad ateities internete dominuos vaizdo įrašai, kuriems visada, visur ir bet kokiame įrenginyje bus būtinos aukštos kokybės paslaugos. „Tai sukels beprecedentę pajėgumo paklausą, „Cisco“ prognozuoja metinį pasaulinį IP srauto padidėjimą iki daugiau nei zetabaito – vieno tūkstančio milijardo gigabaitų – tai gali įvykti jau 2016 metais“, – kalbėjo K. M. Sabbagh. „Vos tik Ultra-HD televizija taps tendencija, srautas dar labiau padidės ir individualiam vartojimui Europoje gali prireikti iki 100 kartų didesnės duomenų talpos nei šiandien reikalinga namų vartotojams“.
„Ar tinklas susidoros su tuo? Ar operatoriai galės generuoti tokią minimalią perdavimo vertę? Ar numanomas anglies pėdsakų sprogimas yra priimtinas? Ar gyventojams šios paslaugos bus vienodai prieinamos? Atsakymai į šiuos klausimus nėra aiškūs“ – teigė K. M. Sabbagh. „Palydovai yra tokia infrastruktūra, kuri jau pasiekė zetabaito erą. Dėl savo unikalių bei universalių gebėjimų ir neprilygstančio nevienareikšmio srauto ekonomiškumo, palydovai gali vaidinti pagrindinį vaidmenį kuriant optimalų, išmanųjį, naujos kartos ateities tinklą. Kviečiu šiandienos Apskritojo stalo dalyvius bedradarbiauti kuriant mišrius antžeminių palydovų sprendimus, nes jie taip pat yra kaštų dalis. Jie padeda iškrauti antžeminius tinklus ir nukreipti investicijas, paspartina daugiafunkcinės naudos tiekimą, leidžia daug efektyviau išnaudoti spektro išteklius ir padeda išvengti naujos skaitmeninės atskirties“.
Aarti Holla, ESOA generalinė sekretorė, kalbėdama su DG CONNECT generalinio direktoriaus pavaduotoju Roberto Viola dėl bendrosios skaitmeninės rinkos, kaip pažangų tinklo valdymo sprendimą, nurodė itin didelį palydovų rentabilumą perteikiant „downstream“ vaizdus.
„Skverbiantis HDTV ir plečiantis Ultra HDTV, kaip rodo pastarasis FIFA Pasaulio čempionato Brazilijoje transliavimas, patvirtinamas faktas, kad būtina plėtoti partnerystę ir rasti tvirtus komercinius sprendimus, integruojančius telekomunikacijas į kompleksinį tinklą, padėsiantį pristatyti naujos kartos vaizdą“, – kalbėjo A. Holla. „Tai vienintelis būdas, kad gyventojai galėtų bet kada, bet kur ir bet kokiame įrenginyje pamatyti teikiamo vaizdo naudą“.