Kiekvienoje operacinės sistemos „Android“ versijoje „Google“ bando akcentuoti vieną ar kitą sritį. Štai „Jelly Bean“ versijoje prioritetu tapo projektas „Butter“, kuris turėjo padidinti bendrą sistemos spartą. „Kitkat akcentavo projektą „Svelte“, kuris turėjo leisti OS įdiegti į įrenginius su 512 MB operatyvios atminties.
Naujausia „Google“ mobilios OS versija „Android L“ taip pat turi savo projektą – „Volta“. Juo siekiama padidinti mobilių įrenginių baterijos darbo laiką. Tam buvo skirtas netgi atskiras pranešimas renginyje „Google I/O 2014“. Dabar paaiškėjo, kokią praktinę naudą turės projektas „Volta“.
„Google“ specialistai nustatė, kad įrenginio aktyvacija, kuri užtrunka vos sekundę, atima net dvi minutes darbo, kadangi tenka aktyvuoti procesorių, aplikacijas ir kitus komponentus, patikrinti, ar nėra atnaujinimų.
Apkrovą sistemai turėtų sumažinti naujas API „JobScheduler“, kuris apjungia žemą prioritetą turinčias užklausas į vieną grupę. Be to, įrenginys nebus aktyvuojamas darbo su tinklu užduočių metu, jei pats tinklas nėra prieinamas.
„Android L“ taip pat bus analitinė funkcija „Battery Historian“, kuri leis programinės įrangos kūrėjams stebėti, kaip jų sprendimai įtakoja baterijos darbo laiką. Teigiamai įtakoti akumuliatorių turėtų ir perėjimas nuo anksčiau naudotos virtualios mašinos „Dalvik“ prie ART. Nauja energijos taupymo funkcija aktyvuosis, likus 15 % baterijos talpos, tuo pačiu metu sumažės produktyvumo lygis, sumažintas ekrano ryškumas.
Puslapio „Arstechnica“ žurnalistai nusprendė patikrinti, ar „Google“ teiginiai atitinka tikrovę. Buvo pasinaudota išmaniuoju telefonu „Nexus 5“ su įjungtu Wi-Fi, ekrano ryškumas – 200 nit. Testai parodė, kad telefonas su „Android L Developer Preview“ veikia net 36 % ilgiau, nei esant įdiegtai „Android 4.4 KitKat“. Galima prognozuoti, kad galutinė „Android L“ versija pademonstruos dar geresnius rezultatus.