Kaip ribojamas greitis Ispanijos keliuose? Ar Švedijoje dviratininkas privalo dėvėti šalmą? Kokias saugos priemones reikia turėti automobilyje Slovakijoje? Nuo šiol tokią informaciją atostogautojai ras greitai. Ją paruoštą naudoti jie gaus išmaniajame telefone įsidiegę Europos Komisijos programėlę „Going Abroad“.
22 kalbomis veikianti programėlė tinka „iPhone“, „iPad“, „Google Android“ ir „Microsoft Windows“ prietaisams. Be svarbiausios informacijos apie eismo saugą visose ES šalyse, programėlėje taip pat veikia viktorina ir atminties lavinimo žaidimas, kad ilgoje kelionėje keleiviai nenuobodžiautų. Žinoma, programėle neturėtumėte naudotis vairuodami – tegul informacijos ieško keleiviai arba raskite ją patys sustoję pailsėti.
Už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Per vasaros atostogas eismas Europos keliuose judriausias. Automobiliu išvažiuoti į užsienį lengva, tačiau daug kas nesusimąsto, kad eismo taisyklės ir kelio ženklai Europos Sąjungoje nevienodi. Kad ši rizika būtų kuo mažesnė, programėlėje „Going Abroad“ pateikiamą informaciją lengva ir patogu naudoti.“
Programėlės informacija aprėpia visas su didžiausia avarijos rizika susijusias temas, įskaitant greičio ir alkoholio vartojimo ribas, šviesoforus ir mobiliųjų telefonų naudojimą. Programėle automobilių vairuotojams primenamas įpareigojimas segėti saugos diržą, dviratininkams ir motociklininkams – dėvėti šalmą.
Programėlės išleidimo laikas suderintas su vasaros atostogomis, nes liepos ir rugpjūčio mėnesiais kelių avarijose žūsta vidutiniškai daugiausiai žmonių – apie 50 proc. daugiau nei šiuo atžvilgiu saugiausią vasario mėn.
Per pastaruosius metus ES eismo saugos srityje nuveikta daug. Nuo 2001 iki 2010 m. avarijų ES keliuose aukų skaičius sumažėjo iš viso 43 proc. Nuo 2010 iki 2013 m. šis rodiklis sumažėjo dar 17 proc.