Mobiliųjų įrenginių kompanijos bei gamintojai pastoviai vartotojus įtikinėja, kad bevielių tinklų plitimas, galingesni procesoriai bei naujų technologijų ekranai atveria naują mobiliųjų įrenginių erą. Tuo tarpu vis augant mobiliųjų įrenginių funkcionalumui, kartu auga ir jų apetitas elektros energijai. Čia ir atsiskleidžia mobiliosios industrijos paslaptis: naujų baterijų technologijos jau nepatenkina vartotojų poreikių bei mobiliųjų įrenginių reikalavimų.
Kaip skelbia Economist.com, remiantis tyrimų duomenimis, matinimo elementų talpa per metus padidėja maždaug 8%, tuo tarpu mobiliųjų įrenginių energijos suvartojimas išauga apie 24%. Tai puikiai iliustruoja pateiktas paveikslas.
Pakol šis skirtumas tarp energijos elementų talpos ir jos suvartojimo auga, tiek vartotojai tiek gamintojai priversti daryti kompromisus. Vartotojai priversti arba įsigyti tik jo būtinus poreikius patenkinantį įrenginį, arba tampytis papildomus energijos šaltinius, juos krauti automobiliuose, aerouostuose ir t.t. Tai nėra visuomet patogu. Gamintojai savo ruožtu negali išleisti galingų įrenginių, nes jų naudojimas tampa tiesiog juokingas dėl darbo trukmės. Pavyzdžiui smartfonas Musea, skirtas 3G tinklams, tesugeba užtikrinti tik 40 min. pokalbių trukmę.
Taigi energijos krizė tampa rimtu barjeru „bevielei“ ateičiai.