Lietuvos gyventojai labiausiai bijo, kad jų telefonas suduš arba bus pavogtas. Tuo tarpu tikimybė, kad telefonas nuskęs ar bus apkrėstas virusų, žmones gąsdina mažiau.
Didžiausias su telefonais susijusias žmonių baimes atskleidė telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ užsakymu atlikta apklausa.
Paaiškėjo, kad mobiliųjų telefonų turėtojus Lietuvoje labiausiai gąsdina, kad jų telefonas gali sudužti – net 58,3 proc. respondentų nurodė tai kaip didžiausią grėsmę telefonui.
Antroje baimių sąrašo vietoje atsidūrė telefonų vagystės. Kaip vieną iš didžiausių pavojų telefonui vagystes nurodė penktadalis – 21,3 proc. – respondentų.
Tai, kad žmonės vis daugiau informacijos laiko telefonuose, lėmė, jog 7 proc. apklausos dalyvių bijo mobiliųjų virusų žalos.
Telefono nuskandinimas nelaikomas didele grėsme – dėl jo nerimauja 4,5 proc. apklaustųjų, nors „Tele2“ statistika rodo, kad būtent dėl to telefonai dažniausiai nukenčia šiltuoju metų laiku.
„Iš klientų atsiliepimų žinome, kad telefonų sugadinimas ir praradimas yra vis didesnė problema. Taip yra todėl, kad žmonės renkasi išmaniuosius telefonus, o jie yra brangesni. Tai lemia, kad telefonų apsaugai dėmesio skiriama daugiau“, – sakė Mindaugas Kežionis, „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas.
„Tele2“ duomenimis, daugiau nei pusė telefonų pirkėjų renkasi brangesnius vidutinio ir premium segmentų telefonus. Tarp parduodamų telefonų daugiau nei pusę sudaro išmanieji telefonai.
Finansiškai apsisaugoti nuo telefono praradimo galima apdraudus perkamą telefoną. Telefono sugadinimo, vagystės, žalos dėl ugnies ar vandens atveju, draudimas padengia jo taisymo išlaidas arba visą vertę, jei telefonas sugadintas nepataisomai.
„Tele2“ telefonų draudimo paslaugą kartu su draudimo bendrove „PZU Lietuva“ teikia nuo praėjusių metų gruodžio. Telefoną galima apdrausti jį įsigyjant bet kuriame „Tele2“ salone.
Rinkos tyrimų kompanijos „RAIT“ 2014 m. kovo mėn. internetinėje apklausoje dalyvavo 600 15–74 metų respondentų iš visos Lietuvos.