„Kaspersky Lab“ suskaičiavo, kad šiuo metu jos aptiktų kenkėjiškų „Android“ priedų kolekciją sudaro 10 mln. pavyzdžių. Remiantis šių metų sausio mėn. rezultatais, bendrovės ekspertai aptiko apie 200 tūkst. unikalių kenkėjiškos programinės įrangos mobiliesiems įrenginiams egzempliorių – ir tai jau 34 proc. daugiau nei 2013 m. pabaigoje, kai „Kaspersky Lab“ mobiliųjų kenkėjų kolekcijoje buvo 148 tūkst. pavyzdžių.
„Android“ platforma visada buvo ir lieka pagrindinis apgavikų taikinys. Įrenginiams apkrėsti jie pasirenka įvairius metodus, kuria kenkėjiškus priedus. Šiuo metu oficiali „Google Play“ parduotuvė vartotojams siūlo daugiau nei 1 mln. priedų, neoficialiuose šaltiniuose „Android“ priedų yra kelis kartus daugiau, tačiau didelė tikimybė, kad jie bus kenkėjiški ir pavojingi.
Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, pagrįstais kruopščiai atliktais mobiliųjų grėsmių tyrimais, didžioji kenkėjiškų „Android“ programų dalis kuriama apgavikų, turinčių rusiškas šaknis. Toks pavyzdys – vienas pavojingiausių „Trojos“ virusų „Carberp“, medžiojantis „Android“ vartotojų finansinius duomenis.
„Nepaisant tokio didelio mobiliųjų grėsmių skaičiaus, „Android“ platformai išvengti užkrėtimo nesunku, jei laikomasi elementarių informacinio saugumo taisyklių. Pirmiausia neverta diegti jokių priedų iš neoficialių šaltinių, o parsisiunčiant programas iš oficialių gamintojų parduotuvių verta atkreipti dėmesį, kokių teisių jie prašo. Taip pat nereikėtų savo įrenginyje aktyvinti gamintojo režimo. Žinoma, naudokitės saugos programine įranga – ji laiku aptiks ir neutralizuos grėsmę, kurios Jūs patys nepastebėsite“, – pasakoja Romanas Uničekas (Roman Unuchek), „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.