Naujos 28 000 ES piliečių apklausos duomenimis, 94 proc. už savo šalies ribų keliaujančių europiečių dėl tarptinklinio ryšio kainų mažiau naudojasi mobiliojo ryšio paslaugomis. Europos Komisija apskaičiavo, kad telekomunikacijų bendrovės dėl dabar taikomų kainodaros strategijų netenka maždaug 300 milijonų telefonų naudotojų rinkos ir tai daro neigiamą poveikį kitų rūšių verslui, pavyzdžiui mobiliųjų programėlių kūrėjams.
Eurobarometro duomenimis 28 proc. ES piliečių, keliaudami ES, savo mobiliuosius telefonus tiesiog išjungia, taip elgias 21 proc. lietuvių. Išvykę į kitą ES valstybę 18 proc. ES piliečių ir 30 proc. lietuvių naudoja savo mobiliojo ryšio operatoriaus siūlomą „roamingą“ – tarptinklinio ryšio planą, o 10 proc. ES piliečių ir 13 proc. lietuvių naudoja vietinę SIM kortelę.
Keliaudami ES savo skambučių neriboja ir tiek pat kaip ir būdami savoje šalyje, mobiliuoju telefonu skambina 8 proc. ES piliečių ir 7 proc. lietuvių. 26 proc. ES piliečių ir 30 proc. lietuvių keliaudami kitose ES valstybėse niekada nesiunčia trumpųjų žinučių. 47 proc. ES piliečių ir 41 proc. lietuvių niekada nesinaudoja el. paštu mobiliuoju internetu kitoje ES šalyje.
Dažnai keliaujantys asmenys – pelningiausia potencialios rinkos dalis – yra labiau linkę išjungti savo mobiliojo telefono tarptinklinio ryšio funkcijas nei tie, kurie keliauja tik retkarčiais. Komisija mano, kad taip yra todėl, kad dažnai keliaujantys asmenys geriau informuoti apie tikrąsias tarptinklinio duomenų perdavimo ryšio Europoje kainas nei rečiau keliaujantys.
Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „Šie skaičiai mane išties pribloškė. Iš jų akivaizdu, kad turime užbaigti tai, ką pradėjome, ir panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius. Vartotojai drastiškai apriboja savo naudojimąsi telefonu, o tai nenaudinga ir pačioms bendrovėms.Tai ne vien atostogaujančiųjų ir telekomunikacijų bendrovių grumtynės. Milijonai verslo įmonių patiria papildomų išlaidų dėl tarptinklinio ryšio, o bendrovės, kaip antai taikomųjų programėlių kūrėjai, taip pat praranda pajamas. Bendrojoje rinkoje tarptinklinio ryšio mokesčiai nepagrįsti. Jie – tikra ekonominė beprotybė.“
Nors Europos taikomųjų programėlių sektorius sparčiai auga, tam tikrose jo dalyse augimą stabdo kliūtys, kaip antai tarptinklinio ryšio mokesčiai. Ypač didelis neigiamas poveikis kelionių vadovų, nuotraukų ir žemėlapių taikomosioms programėlėms.
Vartotojai savo naudojimąsi mobiliaisiais telefonais riboja ne tik būdami užsienyje. Savojoje šalyje 70 proc. žmonių, skambinančių į kitas ES šalis, riboja tokius skambučius dėl kainos.