Parduodami naudotą telefoną su „Android“ operacine sistema, net ir atkūrę gamyklinius parametrus, rizikuojate apie save pirkėjui perduoti aibę asmeninės informacijos – el. pašto adresą, medicininius įrašus, tekstines žinutes. Šią informaciją galima nesunkiai atkurti panaudojus specialias programas, rodo „Channel 4“ žurnalistų tyrimas.
Žurnalistai įsigijo tris naudotus mobiliuosius telefonus iš parduotuvės, kuri teigia, kad prieš parduodant telefonus visi ankstesnių naudotojų duomenys yra ištrinami. Naudodami specialią programinę įrangą IT specialistai viename iš telefonų sugebėjo atkurti 5 tūkst. bylų, taip pat ir žinutes tarp telefono pardavėjo ir jo merginos, visą naršymo istoriją, įskaitant ir įrašus į pornografijos svetaines.
Kituose įrenginiuose aptikti el. pašto prisijungimai, prisijungimai prie darbo programų, medicininiai įrašai, pilni vardai. Nors duomenys prieš parduodant telefonus iš tiesų buvo ištrinti, juos daugeliu atveju buvo galima atkurti.
Priėjimą prie duomenų gavusi „SensePost“ pranešė, kad atkurti šiuos duomenis tebuvo vieni juokai.
„iPhone“ telefonuose automatiškai naudojama koduotė, dėl to beveik neįmanoma atkurti duomenų po to, kai atkuriami gamykliniai parametrai, – tinklaraštyje pranešė bendrovė. – „Android“ įrenginiai neturi automatinės koduotės, o tai reiškia, kad galima atkurti didelius kiekius ištrintų duomenų.“
Pasak bendrovės, „Windows Phone 8“ ir „BlackBerry“ operacinės sistemos leidžia pasirinkti koduotę rankiniu būdu.