Kasdieniai įrenginiai, turintys interneto ryšį (The Internet of things – angl.) – tai naujas technologijų diskursas, rašo qz.com. Naujienų portalo cituojamas futuristas Jason Silva prilygina tai su milžiniškai žmogaus nervų sistema, kuri vis plečiasi.
„Pasaulyje atsiranda vis daugiau ir daugiau kasdiena naudojamų prietaisų, kurie yra suderinti su mūsų mąstymu ir ši skirtis tampa vis mažesnė“, – kalbėjo J. Silva.
Prietaisai, turintys interneto ryšį gali gauti arba patys siųsti duomenis. Didžiausios technologijų bendrovės skiria išmaniųjų įrenginių gamybai, kurių atsiranda vis daugiau žmonių kasdieniame gyvenime.
„Išmanieji įrenginiai yra plataus spektro – nuo paprastų žingsniamačių iki skenerių“, – naujienų portale cituojamas bendrovės „Intel“ viceprezidentas Tonis Streenmanas.
Pasak jo, svarbu žmonėms kuo greičiau suprasti išmaniųjų įrenginių teikiamą naudą. Pastarieji labai supaprastina kasdienybę.
Naudodamiesi tokiais ryšiais kaip „Bluetooth“ ar „Wi-Fi“ prietaisai gali visada išlikti „budrumo“ būsenoje. Be to technologijos keičia ne tik kasdienybę namuose, tačiau pokyčiai skverbiasi į tokias, iš pirmo žvilgsnio netikėtas sritis, kaip mada, medicina ir panašiai.
Skaičiuojama, kad išmaniųjų įrenginių 2020 metais jau bus 26 mlrd. vienetų ir tai 30 kartų daugiau, negu buvo 2009 metais.
Kaip rašo naujienų portalas, išmanieji įrenginiai taps išmanesni negu procesoriai ir vis daugiau pastarųjų bus integruoti į tokias operacines sistemas kaip „Android“.
„Kavos aparatai, žaislai, šaldytuvai ar mikrobangų krosnelės – viskas bus integruota į vieną sistemą“, – naujienų portale cituojamas T. Streenmanas. Kaip teigia qz.com, šios inovacijos jau padidino rizikos kapitalą iki 468 mlrd. JAV dolerių nuo 2012 metų.
„Vyksta sparti technologinė evoliucija“, – pridūrė T. Streenmanas.