Suomių kompanijos „OptoFidelity“ teigimu, korektiškai veikiantis jutiklinis ekranas yra viena svarbiausių šiuolaikinio išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio dalių. Atitinkamų parametrų įvertinimui „OptoFidelity“ sukūrė specialų robotizuotą įrankį. Jis gali su mechaniniu „pirštu“ ne tik liesti ekraną, bet ir atlikti atitinkamus gestus.
Norėdamas nustatyti prisilietimų tikslumą, mechanizmas lietė ekraną tam tikroje vietoje, vėliau faktines koordinates sutikrindavo su duomenimis, gautais iš ekrano valdikliui.
„OptoFidelity“ mano, kad nukrypimas daugiau nei 1 mm yra nepatenkinamas rezultatas. Ši metodika buvo naudota, lyginant išmaniųjų telefonų „Galaxy S3“, „iPhone 5C“ ir „iPhone 5S“ ekranus.
Paaiškėjo, kad „Apple“ mobilūs įrenginiai gali tiksliai atpažinti prisilietimus ribotoje ekrano srityje, tuo tarpu „Galaxy S3“ su jautrumu problemų neturėjo.
Apie šį tyrimą savo komentarus pateikė puslapis „Macrumors“. Jo autoriai pastebėjo, kad „OptoFidelity“ robotizuota ranka ekraną liečia griežtai statmenai paviršiui, tuo tarpu realiomis sąlygomis pirštai laikomi tam tikru kampu.
Operacinėje sistemoje „iOS“ yra specialūs korekcijos mechanizmai, kurie atsižvelgia į šią aplinkybę, o tai reiškia, kad toks jutiklinių ekranų palyginimas negali būti laikomas korektišku. Taip pat nelabai aišku, kodėl pasirinktas „Galaxy S3“, o ne dabartinis „Samsung“ flagmanas „Galaxy S4“.
„Macrumors“ žurnalistų teoriją patvirtina ir tai, kaip netenkama tikslumo, judant iš ekrano centro į prie jo kraštų:
Įdomu ir tai, kad naršyklės ir fotoaparato programėlės paleidimo spartos testuose „Apple“ išmaniesiems telefonams „Galaxy S3“ neprilygo: