Serija naujų publikacijų puslapyje „SamMobile“ leidžia daugiau sužinoti apie būsimą planšetofoną „Galaxy Note III“, kuris turėtų būti pristatytas rugsėjo 4 d., t. y. parodos „IFA 2013“ (Berlynas, Vokietija) išvakarėse.
Teigiama, kad planšetofonas „Galaxy Note III“ gaus 5,68“ įstrižainės AMOLED ekraną su „Full HD“ (1920 x 1080) raiška. Gandai teigia, kad bus dar viena modifikacija, kuri gaus „Sharp IGZO“ ekraną, tačiau tai mažai tikėtina – japonai kol kas nesusitvarko su serijine IGZO ekranų gamyba, o prieš „Samsung“ eilėje jau seniai stovi kompanija „Apple“.
Su procesoriais ir grafiniais adapteriais taip pat gana aišku: tarptautinė versija gaus 1,8 GHz „Exynos 5 Octa“ su „ARM big.LITTLE“ technologijos palaikymu, tuo tarpu JAV ir kai kurioms kitoms šalims skirta versija su LTE palaikymu turės 4 branduolių „Qualcomm 800“. Pirmuoju atveju grafikos posistemė bus „ARM Mali-T628 MP6“, antruoju atveju – „Adreno 330“. Tiesa, kol kas dar negalima tiksliai pasakyti, kad „Snapdragon 800“ tikrai bus „Galaxy Note III“, tačiau „Samsung“ lieka nedidelis pasirinkimas – daugumo jo konkurentų savo flagmanams pasirinko būtent šį procesorių.
Versija su 4G LTE palaikymu beveik garantuotai gaus 3 GB LPDDR3 operatyviosios atminties. Apie tarptautinės versijos RAM kiekį kol kas nutylima. Masine taps 32 GB versija, tuo tarpu 16 GB ir 64 GB modeliai bus tiekiami ribotam rinkų kiekiui.
Iš kitų bendrų specifikacijų – 3200 mAh talpos baterija (nors tikėtasi didesnės), 13 MP raiškos kamera su optine stabilizacija, operacinė sistema „Android 4.3 Jelly Bean“. Kartu tas pats šaltinis surado vieną iš „Samsung“ patentų, kuris aprašo vieną iš išmaniojo telefono dizaino variantų. Galbūt taip atrodys naujasis „Galaxy Note III“.
Beje, korėjiečių kompanija sertifikuoja „Galaxy Note III“, kad šis oficialiai atitiktų standarto DLNA reikalavimus. Trumpai tariant, planšetofonas gali tapti failų saugojimo talpykla, iš kurios būtų galima į kitus įrenginius transliuoti muziką bei vaizdinę medžiagą. Įdiegus talpią „microSD“ atminties kortelę ir prijungus telefoną prie nuolatinio maitinimo šaltinio, gauname neblogą serverį, pasižymintį kukliu energijos suvartojimo lygiu. Gana netikėtas sprendimas, ar ne tiesa?