Gūdžių 1973 metų gegužės 22 dieną buvo išrasta „Ethernet“ jungtis. Be jokios abejonės, technologija pasikeitė per pastaruosius keturis dešimtmečius. Nors „Ethernet“ jungtis naudojama duomenų centruose, asmeniniuose kompiuteriuose, mašinose, dabar telikęs tik jos vardas.
Kaip teigia pati „Ethernet“ jungtį prižiūrinti institucija, jei ne IEEE 802.3 standarto įdiegimas į „Ethernet“, ši jungtis gal net nebūtų taip smarkiai paplitusi. Keistas dalykas tas, jog dabar minėtas IEEE 802.3 standartas taip pat švenčia jubiliejų, tik kiek kuklesnį – trisdešimties metų.
„Ethernet“ tikslas buvo padaryti komunikaciją greitesnę, paprastesnę ir visiems prieinamą. Net klaiku pagalvoti, jog iš pradžių ji tesiūlė 2,94 Mb/s spartą. Dabar naujausia jos versija siūlo net 100 Gb/s spartą, o anksčiau naudotas storas kabelis iš paprastų medžiagų pakeistas taip vadinamu optiniu pluoštu, o ir pats kabelis yra pora kartų plonesnis, nei buvo pradžioje.
Kad ir kokia sparti šiuo metu yra „Ethernet“ jungtis, IEEE 802.3 standartą prižiūrinti grupė šių metų balandį teigė, jog dirbama prie naujos standarto versijos, kuri pasiūlys 400 Gb/s spartą. Kaip teigė vienas iš jungties išradėjų Bobas Metcalfe, šios jungties tobulinimas taip niekad ir nesibaigs. Neveltui iki 2020 metų tikimasi pasiekti 10 Tb/s spartą.