Lietuvos gyventojai, pirkdami telefoną ir antrąjį gavę dovanų, geresnį dažniausiai atiduoda savo vaikui, o paprastesnį pasilieka sau. Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pastebi, kad tai nepriklauso nuo sūnaus ar dukros amžiaus – pažangesni telefonai atitenka ir paaugliams, ir studentams.
„Lietuviams nekyla klausimų, ką daryti su papildomu išmaniuoju telefonu – jie dovanoja jį vaikams, dažniausiai paaugliams, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas. – Tėvai dažniau vertina įrenginio funkcionalumą, o vaikams ir jaunuoliams labai svarbu, koks tai telefonas. Jiems tai – prestižo simbolis ir įvaizdžio dalis.“
Jo teigimu, jaunimas apskritai labiau mėgsta naujus telefonų modelius. Paprastai jie pasirengę daugiau investuoti į galingesnius įrenginius nei jų tėvai, kurie labiausiai atsižvelgia į tai, kokias jų funkcijas yra įpratę daugiausiai naudoti. O jaunuoliams svarbu didelis ekranas, daug žaidimų, galimybė patogiai bendrauti socialiniuose tinkluose ir parsisiųsti naujas originalias programėles.
„Šiandien net vyresnio amžiaus žmonės vis dažniau renkasi išmaniuosius telefonus. Tik paprašo, kad salono darbuotojai parodytų, kaip valdyti reikiamas funkcijas, ar kad sukonfigūruotų el. paštą. Žmonės jaučiasi užtikrinčiau su savo išmaniaisiais telefonais vos tik supranta kaip naudotis pagrindinėmis jų funkcijomis ar įsijungti internetą“, – kalbėjo „Bitės“ vadovas.
Bendrovė socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje lankytojų klausė, kaip jie elgtųsi dovanų gavę papildomą telefoną. 40 proc. atsakiusiųjų teigė, kad jį atiduotų šeimos nariui. 13 proc. apklaustųjų jį naudotų kaip atsarginį, o dar 9 proc. naudotų abu telefonus.
Tik 1 proc. respondentų prisipažino, kad gautą telefoną parduotų, o 32 proc. juokavo, kad „taip nebūna“.