Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ vaikams parengė atmintinę, kaip saugiai naudotis išmaniaisiais telefonais. Joje pateikiami nesudėtingi žaidimai ir piešiniai vaikams padės geriau įsiminti patarimus. Bendrovės iniciatyvai pritaria ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Aušrinė Burneikienė.
„Mobilieji telefonai, kaip ir kitos technologinės naujovės, tapo ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų kasdienio gyvenimo dalimi ir netgi – būtinybe. Tai geras ir naudingas išradimas, bet galimybė naudotis naujomis technologijomis atneša ir įsipareigojimų. Vaikai turėtų žinoti, ką ir su kuo gali dalintis savo išmaniaisiais telefonais ar internete“, – sako l. e. p. vaiko teisių apsaugos kontrolierė A. Burneikienė.
Kontrolierė pastebi, kad suaugusieji vaikams turėtų papasakoti, kodėl reiktų nesidalinti informacija su nepažįstamais asmenimis ir saugoti savo asmeninius duomenis. Ypač reiktų atkreipti jų dėmesį į kokio turinio laiškus ir žinutes jie neturėtų atsakinėti.
„Išmanieji telefonai atveria beribes kūrybos ir mokymosi galimybes, tačiau vaikai turėtų nepamiršti savo saugumo. Jau dabar internetu telefone naudojasi kas penktas vaikas ir šis skaičius nuolat auga. Atmintinėje nepamokslaujame ir nesakome, ką jie turėtų daryti, o ko – ne, žaidimais ir galvosūkiais leidžiame jiems tai suprasti patiems“, – teigia „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.
Atmintinės nuo birželio 1 d. iki liepos vaikams bus dalijamos visuose „Bitės“ salonuose. Elektroninę atmintinės versiją galima rasti žiniasklaidoje ir bendrovės interneto svetainėje. Tai pirmoji bendrovės iniciatyva ugdyti vaikus saugiai naudotis išmaniaisiais telefonai – ateityje „Bitė“ planuoja šiai sričiai skirti daugiau dėmesio.
Atmintinėje pateikiami patarimai kaip elgtis konkrečiose situacijose turintiems tiek išmaniuosius, tiek paprastus mobiliuosius telefonus. Kai kas nors mėgina atimti telefoną, vaikams patariama jį atiduoti, nes jų sveikata ir saugumas yra svarbiausia.
Vaikai žaidimų forma mokomi pamokų metų išjungti telefono garsą, nepažįstamiems neduoti savo telefono numerio ir mintinai mokėti abiejų tėvelių telefonų numerius. Išsprendę kryžiažodį, jie sužinos kaip turėtų elgtis naudodamiesi internetu telefone.
Pavasarį bendrovės „TNS LT“ atliktas tyrimas parodė, kad internetu mobiliuosiuose įrenginiuose naudojasi kas trečias 7–14 m. vaikas. Jo metu bendrovė atskleidė, kad 12–14 m. paaugliai yra aktyviausi programėlių parsisiuntėjai visose amžiaus grupėse. Be to, kas trečias šio amžiaus vaikas jau aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, o kas penktas – lankosi vaizdo klipų svetainėse.