Ginčai apie tai, kuri platforma geresnė – „Android“, „iOS“, o galbūt netgi „Windows Phone“ – internete (ir ne tik jame) netyla jau daugelį metų. Tačiau ar iš tikrųjų vartotojai yra taip atsidavę mobiliai operacinei sistemai, kaip bando parodyti viešai, ir kaip smarkiai jiems ji patinka? Į tai pabandė atsakyti neseniai surengta apklausa.
Remiantis kompanijos „Forrester“ atliktu tyrimu, 85 proc. apklaustųjų vartotojų nejaučia visiškai jokio prieraišumo konkrečiai mobiliajai platformai. Tarp tų, kuriems mobili operacinė sistema iš tikrųjų yra svarbi, „Apple“ mobiliųjų įrenginių savininkai dominuoja su didžiule persvara.
Be pagrindinės daugumos, kurie visiškai nesieja savęs su konkrečia platforma, buvo išaiškintos dvi didelės grupės: ištikimi vartotojai, kurie negali gyventi be konkrečios operacinės sistemos, ir tie, kurie nuosaikiau žvelgia į prieraišumą mobiliai platformai. Pirmajai grupei priklauso 6 proc. visų apklaustųjų, tuo tarpu antrajai – 9 proc.
Įdomu tai, jog „iOS“ gerbėjų kiekis abiejose grupėse yra praktiškai vienodas – 58 proc. ir 56 proc. Vis tik kai pradedama kalbėti apie „Android“ ir „Windows Phone“, čia reikalai klostosi visiškai skirtingai. Tarp mobiliųjų platformų gerbėjų lyderiauja, kaip nekeista, „Windows Phone“ (44 proc.), tuo tarpu „Android“ gerbėjų šioje respondentų kategorijoje yra vos 1 proc. Situacija keičiasi, kai pradedama kalbėti apie žmones, kurie tiesiog reiškia savo simpatijas konkrečiai mobiliajai platformai: 25 proc. pirmenybę atidavė „Android“, tuo tarpu 17 proc. – „Windows Phone“.