Kiek daugiau nei prieš metus „Nokia“ išleido vienintelį savo telefoną su „MeeGo“ operacine sistema – tai buvo modelis N9, kurio dizaino pagrindu vėliau buvo kuriami ir naujesni aparatai su „Windows Phone“ sistema. O „MeeGo“ sistema dėl „Nokia“ suartėjimo su „Microsoft“ iškeliavo užmarštin.
Bet iš tikrųjų kritikų visai neprastai įvertinta sistema neprasmego užmaršties bedugnėje – netrukus buvo paskelbta, kad ji bus ir toliau vystoma pavadinimu „Tizen“, tik štai vystytojai jau nebe „Nokia“, o visi „Linux“ entuziastai.
Bet pačioje šių metų pradžioje pasklido naujiena, kad „Tizen“ turi ir itin galingų šalininkų – tai Japonijos dominuojantis mobiliojo ryšio operatorius „NTT DoCoMo“ ir stambiausia Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“. Jų bendradarbiavimo vaisius – telefonas su „Tizen“ operacine sistema, svetainės engadget.com žiniomis, parduotuvių lentynose atsiras jau šių metų pradžioje.
Gottabemobile.com rašo, kad „Samsung“ naująja sistema gali pakeisti savo pačių kurtą, bet populiarumo taip ir neiškovojusią „Bada“ sistemą, o aparatai, kuriuose bus diegiama „Tizen“ sistema, bus tokio paties dizaino, kaip ir „Galaxy S III“ ar netgi kol kas viešai nerodomas „Galaxy S IV“ telefonas.
Ir nors „Tizen“ atgimimo mobiliuosiuose įrenginiuose buvo natūralu tikėtis, antras naujas šios rinkos žaidėjas yra tarsi griausmas iš giedro dangaus: tai tradiciškai tik gykų palankumo sulaukianti sistema „Linux Ubuntu“. Tiesa, telefonų su šia sistema reikėtų tikėtis ne anksčiau nei metų pabaigoje.
„Ubuntu“ sistema yra tikra dovanėlė programėlių kūrėjams – joje veiks visos „Android“ tvarkyklės, bet, pasak sistemos vystytojų, „Ubuntu“ veiks ir pačiuose pigiausiuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Be to, kaip rašo svetainė cnet.com, „Ubuntu“ mobiliojoje sistemoje teikiama pirmenybė „Java“ ir HTML5 programavimo aplinkoms, taigi, programėlių kūrėjai savo produktus galės lengviau pritaikyti pilno dydžio kompiuteriams ir „Ubuntu“ įrenginiams.