Metų pabaigoje nuolat padidėjantys šventiniai pardavimai neaplenkė ir „Apple“, kuri nuolat spartina savo išmaniųjų telefonų „iPhone 5“ tiekimą, siekdama patenkinti nemažėjantį paklausos ažiotažą. Antra vertus, Kalėdos nepraėjo ir be skandalingų staigmenų: nemažai pirkėjų ėmė skųstis, jog jų „obuolinis“ įrenginys nėra toks kietas, kaip turėtų būti.
Išaiškėjo ne vienas atvejis, kai eksploatacijos metu „iPhone 5“ tiesiog išlinkdavo ir savo forma primindavo bumerangus. Ar tik nebus taip, kad anksčiau laiko susidūrėme su lanksčių telefonų prototipais?
Juokas juokais, tačiau nuotraukose užfiksuoti „Apple“ išmanieji telefonai nedalyvavo jokiuose mėtymų/lankstymų testuose – tiesiog kai kurie vartotojai pripratę savo mobiliuosius įrenginius nešiotis galinėje kelnių kišenėje. Viso to, pasirodo, užtenka, kad „iPhone 5“ įgautų kitokią formą, nors su ankstesniais modeliais tokių triukų nepasitaikydavo. Tai iš dalies paaiškinama penktosios kartos „iPhone“ pailginta aliuminio korpuso forma, o taip pat vos 7,6 mm storiu.
Remiantis patentu, išlenktiems ekranams skirti stiklai bus plonesnis ir atsparesni aplinkos poveikiui, nei dabar naudojami analogai. Tuo pačiu metu jų gamyboje nereikės naudoti pavojingų chemikalų arba sudėtingos techninės įrangos.
Stiklas bus veikiamas aukštų temperatūrų ir taip įgaus reikiamą formą. Tai leis panašių stiklų gamybą ne tik paspartinti, tačiau ir mėgautis nedidele savikaina. Ar naujasis patentas atras savo vietą naujuose „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose, kol kas nėra žinoma. Tačiau kad tai nėra tik eilinis patentas, puikiai parodo „iPhone 5“ pavyzdys, kai vartotojai ėmė skųstis susilankstančiais šio išmaniojo telefono korpusais.
Jei „Apple“ atstovai oficialiai nepripažins, kad tai yra gamyklinio broko atvejai, belieka laukti greitu metu pasirodančių serijinių modelių ne tik su susilenkiančias korpusais, tačiau ir lanksčiais ekranais.