Clay Bavor, kuris kuruoja „Google“ produktus, duodamas interviu žurnalistams, išreiškė savo nuomonę apie programėlių „Gmail“ ir „Drive“ kūrimo tikslingumą „Windows 8“ vartotojo sąsajai „Metro UI“ (ši dabar žinoma kaip „Modern UI“). Kaip žinia, šią sąsaja be „Windows 8“ dar gali pasigirti „Windows Phone 8“ ir „Windows RT“. Paieškos giganto atstovo teigimu, „Google“ kol kas nemato priežasčių, kodėl ji turėtų kurti programėles šioms sistemoms:
„Mes labai atidžiai sekame tai, kur mes investuojame, taip pat ir programinės įrangos atveju. Šiuo metu mes nematome žymaus savo vartotojų skaičiaus šiose sistemose, todėl neketiname išleisti „Windows 8“ ir „Windows Phone“ skirtų klientų. Žinoma, jei atsiras paklausa, mes, be jokios abejonės, pradėsime darbuotis prie savo programėlių perkėlimo į šias platformas“.
C. Bavor pažymėjo, jog „Google“ labai aktyviai didina programėlių, skirtų „Android“ ir „iOS“, kūrimo tempus. Jo teigimu, 2012 m. kompanija gana smarkiai patobulino savo pagrindines programėles, skirtas šioms platformoms. Per metus kompanija atliko eilę architektūrinių pakeitimų, kurie leis 2013 m. įdiegti daugybę naujų funkcijų į esamas programėles.
C. Bavor nuomone, labiausiai bus akcentuojama „debesų“ sinchronizacijos galimybės plėtra:
„Debesys daugiau nėra paslaptis už septynių užraktų. Beveik kiekvienas iš mūsų verslo klientų pažymi, kad jam būtina stabili ir produktyvi darbinė sistema, galinčia pasiūlyti darbą su dokumentais iš įvairiausių įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Žmonėms labai svarbus darbas „debesyse“, todėl mums svarbu pasiūlyti aukščiausios kokybės darbui tinkamą „debesų“ infrastruktūrą“.
Reikia pastebėti, kad kompanija „Google“ be didelių emocijų sutiko „Windows 8“, „Windows RT“ ir „Windows Phone 8“ pasirodymą. Pirmajai iš jų „Google“ išleido adaptuotą naršyklės „Google Chrome“ versiją, o taip pat specialią programėlę „Google Search“, kuri vėliau tapo prieinama ir „Windows RT“ savininkams. Savo ruožtu, „Windows Phone“ platformai „Google“ neišleido nė vienos programėlės, nors „Android“ ir „iOS“ atveju prieinamos kelios dešimtys firminių paieškos giganto produktų, iš kurių galima paminėti vėl į „iOS“ sugrįžusią „Google Maps“, kurie iš karto tapo populiariausia „App Store“ programėle.