Keletas entuziastų organizavo projektą „Phoenix International Communications“, kuri bus skirtas „operacinės sistemos „webOS“ atgaivinimui“.
Priminsime, kad platforma „WebOS“ iš pradžių gimė tarp kompanijos „Palm“ sienų. Vėliau „Palm“ buvo praryta kompiuterių pramonės giganto – korporacijos „Hewlett-Packard“, kuri už pirkinį sumokėjo 1,2 mlrd. dolerių. Iš pradžių naujasis savininkas į „WebOS“ dėjo tikrai dideles viltis, planuojant šią operacinę sistemą diegti į firminius planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, netgi spausdintuvus.
Vis tik 2011 m. rugpjūčio mėnesį kompanija HP pranešė, jog nutraukia „WebOS“ pagrindu sukurtų produktų pardavimus, kadangi buvo nusivilta nedideliais planšetinių kompiuterių „TouchPad“ pardavimais. Pastarieji buvo sparčiai išparduoti praktiškai už savikainą, o tai buvo ženklas, kad ir pati operacinė sistema skaičiuoja savo paskutines dienas. Po ilgų svarstymų platforma buvo perduota „Open Source“ bendruomenei, kuri pradėjo įgyvendinti savo projektą – „Open webOS“.
Visai neseniai paaiškėjo, jog entuziastai iš „Phoenix International Communications“ ketina optimizuoti „webOS“, kad ši tiktų šiuolaikiniams išmaniesiems telefonams. Pirmasis žingsnis – priversti platformą veikti kaip programėlę šiuolaikiniuose „Android“ telefonuose. Pranešama, kad operacinė sistema jau sėkmingai darbuojasi išmaniajame telefone „Nexus S“, tačiau veikimo sparta vis toli nuo pageidaujamos.
Galutinis „Phoenix International Communications“ tikslas – išleisti serijinį „protingą“ telefoną su „WebOS“. Planuojama, jog per trejus metus rinkoje pasirodys biudžetinio ir vidutinio lygmens mobilūs įrenginiai, tuo tarpu vėliau dienos šviesą galėtų pamatyti ir galingesni modeliai.
Kad būtų gauta reikiamų piniginių injekcijų projekto startui, entuziastai ketina kreiptis į gerai pažįstamą kolektyvinio finansavimo sistemą „Kickstarter“.
Preliminariais duomenimis, pradžiai reikės mažiausiai 180 tūkst. dolerių. Kaip įprasta, jei projektas bus prafinansuotas, užsakymą gaus kol kas neįvardijamas kinų mobilių įrenginių gamintojas.
Antra vertus, ne vienas ekspertas labai abejoja sumanymo sėkme: rinkoje nuolat auga operacinės sistemos „Android“ populiarumas, stiprios „iOS“ pozicijos, tuo tarpu trečiu rimtu žaidėju žada tapti „Windows Phone“, kuri bandys įrodyti, kad trečias taip pat reikalingas. Tokiu būdu, „webOS“ rinkos perskpektyvos tikrai ribotos, nebent bus bandoma taikyti į labai konkretų segmentą.