Resursas „PCWorld“ visiems primena, jog gruodžio 3 d. sukanka lygiai 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS (Short Message Service) žinutė. Ir nuo to laiko telefonuose atsirado tikrai daug įdomių. Ir ne tik juose, kadangi patys telefonai šiandien garbingai vadinami išmaniaisiais. Tačiau net ir šiandien SMS žinutės niekur nedingo: stebint dabartines mobiliojo ryšio operatorių reklamas, jos yra vienas iš pagrindinių vartotojų (dažniausiai jaunimo) pritraukimo masalų. Prisimenate D. Britanijoje vykusias riaušes, o taip pat Š. Afrikos valstybėse vykusius valdžios perversmus? Taip, ten taip pat nepaskutinį vaidmenį atliko būtent senolis SMS.
Tiesa, trumpųjų žinučių priešistorė prasidėjo žymiai anksčiau nei prie dvidešimt metų. Dar 1984 m. į Kopenhagą (Danija) buvo išsiųstas komandiruotėn vienas iš kompanijos „Nokia“ inžinierių Matti Makkonenas. Šis su kolegomis vienoje iš Danijos sostinės picerijų sugalvojo padiskutuoti apie galimybę per GSM tinklus ne tik atlikti balso skambučius, tačiau ir keistis SMS žinutėmis. Pradėta diskusija realybe virta po aštuonerių metų, tik tuomet D. Britanijos kompanijos „Sema Group“ programuotojas Neilas Papworthas, kartu dirbęs ir gerai žinomoje kompanijoje „Vodafone“, pranešė, jog dirba prie SMS tarnybos.
Visai nekeista, kad būtent Neilas Papworthas 1992 m. gruodžio 3 d. išsiuntė pirmąją pasaulyje SMS žinutę su tekstu „Merry Christmas“. Ji buvo skirta „Vodafone“ vadovui, kuris žinutę gavo į savo tuomet visai neišmanų mobiliojo ryšio telefoną „Orbitel 901“, kuris, beje, svėrė, visus 2,1 kg.
Aišku, kaip ir kiekviena naujovė, SMS žinučių paslauga vystėsi gana lėtai. 1995 m. per mėnesį buvo išsiunčiama maždaug viena žinutė per pustrečio mėnesio. Tačiau praėjus vos penkeriems metams (2000 m.), jau buvo išsiųsta apie 17 mlrd. trumpųjų pranešimų, o 2002 m. jų skaičius padidėjo net 20 kartų. Plintant mobiliojo ryšio telefonams, viskas pajudėjo tarsi lavina, o šiuo metu išsiunčiama per metus išsiunčiama apie 7 trln. SMS žinučių (200 tūkst. per sekundę). Ar dar reikia sakyti, kad nuolat didėjant mobiliojo ryšio vartotojų, SMS žinučių skaičius nuolat auga?