Išmanieji telefonai su 5“ įstrižainės ekranu ir „Full HD“ (1920 x 1080) raiška taps įprastu reiškiniu jau 2013 m. viduryje, teigia resursas „Focus Taiwan“, cituodamas finansų rinkos dalyvio „Barclays Bank PL“ analitikus.
Vienu iš pirmųjų globaliu produktu su „Full HD“ ekranu tapo išmanusis telefonas „HTC Droid DNA“. Nuo jo pasirodymo praėjo tikrai nedaug laiko, tačiau tai tapo tarsi kelrode žvaigžde: jau pasirodė beribiai gandai apie tai, jog HTC pavyzdžiu greitu metu paseks ir kiti rinkos žaidėjai, tokie kaip „Samsung“, LG, „Sony“, ZTE, „Huawei“ ir „Lenovo“. Pastarųjų kompanijų atitinkami produktai žadami jau kitų metų pradžioje. Taigi dar kartą turėtų pasitvirtinti taisyklė, jog kai tik kokia nors technologija pasirodo vieno gamintojo įrenginiuose, po gero pusmečio tai tampa savotišku rinkos standartu.
Kaip jau galima suprasti, HD 1080p ekranų privalumas yra didelis taškų viename colyje tankis, kuris 5“ ekrano atveju sudaro 441 ppi: vaizdai ir ypač šriftai tokiu atveju atrodo tikrai gražiai. Resursas taip pat pateikė pavyzdžius, kaip šriftai atrodo skirtingų išmaniųjų telefonų ekranuose, o „HTC Droid DNA“ varžovais pasirinkti „Apple iPhone 5“, „Gogle Nexus 4“, „HTC One X“ ir „Samsung Galaxy S III“.
Be to, aukštos raiškos vaizdinė medžiaga tokiuose įrenginiuose rodoma be kokybės praradimo. Aišku, kita šio raiškos šuolio medalio pusė yra privalomas galingų procesorių naudojimas bei didelis operatyvios atminties kiekis (paprastai jau turima omenyje keturių branduolių procesoriai ir daugiau nei 1 GB operatyvios atminties).
Aišku, tai neigiamai įtakoja baterijos darbo laiką. Tai verčia imtis atitinkamų sprendimų: „HTC Droid DNA“ gavo 2020 mAh talpos bateriją, kurios dėka pasiektas 49 val. nepertraukiamo darbo rodiklis. Antra vertus, didesnės talpos baterijos verčia storinti mobiliojo įrenginio korpusą, taigi turime savotišką užburtą ratą, kai tobulėjimas vienoje vietoje verčia aukoti kitus parametrus. Tokiu būdu, reikalinga ieškoti kitokių tobulėjimo galimybių.