Atsirandant vis daugiau išmaniųjų telefonų, žmonės pamažu nuo SMS pereina prie mobiliųjų programėlių, kuriomis galima su draugais bendrauti internetu. Iš statistinių duomenų matyti, kad tai ypač paplito Amerikoje, kur pirmą kartą istorijoje sumažėjo vidutinis išsiųstų žinučių kiekis, tenkantis vienam žmogui.
Tyrimą atliko telekomunikacijų bendrovė „Chetan Sharma“. Trečiąjį šių metų ketvirtį statistinis amerikietis išsiųsdavo 675 SMS per mėnesį, tai yra 25 žinutėmis mažesnis kiekis nei per antrąjį ketvirtį. Tokie rezultatai nestebina, kai sužinai, kad daugiau nei pusė telefonų JAV – išmanieji. O jiems juk sukurta begalės nemokamų programėlių, skirtų bendrauti internetu. Pasak „Chetan Sharma“ atstovų, mažėjančius SMS kiekius ima jausti ir telekomunikacijų bendrovės, dėl santykinai pigesnio interneto žmonėms priverstos rašyti mažesnes sąskaitas už paslaugas.
Galime atlikti trumpą skaičiavimą. Tarkime, kad operatorius SMS apmokestinęs 20 centų tarifu. Viena žinutė „sveria“ iki 160 bitų. Tokiu atveju, jei operatoriai norėtų internetą apmokestinti kaip žinutes, vienas megabaitas perduodamų duomenų turėtų kainuoti 1 250 litų.
Dar labiau operatoriams neramu dėl to, kad vis daugiau išmaniųjų telefonų gamintojų į kuriamus įrenginius įmontuoja nemokamų žinučių tarnybas. Pavyzdžiui, „Apple“ integruoja „iMessage“, o jį naudodami telefonų savininkai gali realiu laiku tarpusavyje susirašinėti nemokamai.