Iranas planuoja atsijungti nuo pasaulinio interneto tinklo – gyventojai galės naudotis tik vidiniu šalies tinklu (intranetu). Irano valdžios atstovai užsimena, kad tai gali nutikti jau nuo 2013 metų.
Irano Informacijos ir komunikacijos technologijų ministras Reza Taqipouras pareiškė, kad pasaulinis voratinklis yra nepatikimas, esą jį valdo viena ar dvi valstybės. Jis pridūrė, kad jau nuo rugsėjo šalies ministerijos ir kitos valdžiai pavaldžios institucijos atsijungs nuo pasaulinio interneto tinklo, siekiant apsaugoti nacionalinės svarbos informaciją, praneša „Wired“.
Teigiama, kad pokyčiai susiję su pastarųjų metų įvykiais – siekiama apsisaugoti nuo kibernetinių išpuolių ir sofistikuotų virusų, tokių kaip „Stuxnet“ ir „Flame“.
„Stuxnet“ virusas, aptiktas 2010 metais, pakenkė Irano branduolinei programai. O šįmet aptiktas „Flame“, manoma, buvo nukreiptas prieš Irano naftos ministeriją ir pagrindinį šalies eksporto terminalą. Neoficialiai teigiama, kad šiuos virusus galėjo sukurti JAV bendradarbiaudamos su Izraeliu.
Pavyzdžiu šiai šaliai gali tapti Šiaurės Korėja. Šios šalies gyventojams leidžiama prisijungti tik prie vidinio šalies tinklo ir naršyti vietiniuose tinklalapiuose, ir tik dalis išrinktųjų turi prieigą prie pasaulinio voratinklio.
Ribotą ir valdžios kontroliuojamą internetą taip pat naudoja Kinijos bei Kubos gyventojai.