Kaip žinia, ne visos programėlės „Android“ operacinėje sistemoje yra vienodai geros, o kai kurios apskritai padaro daugiau žalos, nei naudos. Apie tai kalba ir eksperimentą atlikę mokslininkai iš Purdue universiteto (JAV), kurie liejo paskutinį prakaitą, kad galėtų surasti neefektyvių „Android“ programėlių.
Kiek anksčiau mokslininkai jau buvo išsiaiškinę, jog kai kurios programėlės naudoja per daug sisteminių resursų reklamos rodymui (kaip pavyzdį galima imti populiarųjį „Angry Birds“). Dabar gi apskritai aptikta, jog daugelis sprendimų, esančių el. parduotuvėje „Google Play“, naudoja maitinimo valdymo API, kurios turi rimtų klaidų.
Kalbant konkrečiau, amerikiečių mokslininkai aptiko programų, kurios naudoja energijos valdymo API bei „Android“ esantį „Wave Lock“ funkcionalumą bei neleidžia išmaniesiems telefonams pereiti į „miego režimą“ ir taip sutaupyti energijos.
Teigiama, jog maždaug ketvirtadalis programinės įrangos kūrėjų naudoja energijos valdymo API neteisingai, o tai gresia visai realiomis problemomis – baterija gali visiškai išsikrauti vos per penkias valandas. Reikia pažymėti, jog nurodyta problema yra gana paplitusi, kadangi iš 187 pratestuotų programų 42 turėjo minėtų klaidų. Taigi, dar kartą galime įsitikinti, jog kiekybė nebūtinai atitinka kriterijų „kokybė“: didelis programėlių (ypač nemokamų) pasirinkimas yra gerai, tačiau dažnai gali tekti sumokėti tikrai didelę kainą kiek vėliau, ir tai gali tekti daryti kiekvieną dieną.