Britų kompanija „Surrey Satellite Technology“ sukūrė naują nanopalydovą, kuri darbuojasi, pasinaudodamas ir „Microsoft“ valdikliu „Kinect“. „Kinect“ leidžia apsijungti palydovams judant planetos orbita. Nanopalydovas pavadintas „STRaND“ ir išsišifruoja kaip „Surrey Training Research and Nanosatellite Development“.
Tokio palydovo sukūrimo pagrindinė idėja – pagaminti mažą kosminį aparatą, kuris apginkluotas vartotojiškomis technologijomis. Palydovo viduje yra išmanusis telefonas „Google Nexus“, kuris naudojamas kaip pagrindinis kompiuteris. „Kinect“ bus naudojamas tam, kad kiekvienas iš palydovų galėtų surasti kitą ir turėtų galimybę su juo susijungti. Akivaizdu, jog panašios sistemos paprastai nenaudojamos tokiems mažiems ir pigiems palydovams, tačiau kūrėjai vis tik nori suteikti šansą šiai idėjai egzistuoti.
Jei technologija dirbs teisingai, galiausiai palydovai galės būti paleisti etapais – po to jie apsijungs ir tokiu būdu suteiks didesnes galimybes atlikti sudėtingesnius darbus. Be to, etapais paleidžiamų palydovų naudojimas turėtų kainuoti mažiau. Tokius kosminius įrenginius vėliau bus galima atnaujinti, siunčiant į orbitą papildomus modulius, o viso to dėka kosminis aparatas galėtų įgauti naujas galimybes be būtinybės į visą procesą įtraukti astronautus. Kaip teigiama, tokio palydovo dydis yra mažesnis nei batų dėžutės, o jo kūrimo išlaidos yra žymiai mažesnės, nei tradicinių kosminių aparatų.